در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت به ریاست وزیر ارشاد، ضمن ادامه بررسی طرح «ساماندهی و ارتقای خدمات فرهنگی به جامعه روستایی کشور»، ارزیابی سیاست ها، زمینه ها، پی‌آمد‌ها و برنامه‌های پیش رو درخصوص برگزاری مسابقات فوتبال با حضور بانوان به ویژه دیدار ایران و کامبوج در دستور کار قرار گرفت.
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت که به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد بررسی و اصلاح آیین‌نامه تبلیغات در حوزه پولی و بانکی کشور به پایان رسید و برای تصویب نهایی در دستور کار هیئت وزیران قرار گرفت.
پیشنهاد مشترک وزارت‌خانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص ایجاد سازو کار برای مجوز تأسیس انجمن صنفی سراسری توسط پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری و شاغلان بخش فرهنگ و هنر و رسانه که به دلیل فوریت در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی مطرح شده بود، به منظور بررسی بیشتر به جلسه فرعی این کمیسیون ارجاع شد.
اعضای کمیسیون فرهنگی دو پرونده «طرح ساماندهی و ارتقای خدمات فرهنگی به جامعه روستایی کشور( بسته فرهنگی روستا)» و «چهاردهمین گردهمایی بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی» را مورد بررسی قرار دادند.
دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی - تاریخی و هنری منقول مجاز در جلسه این هفته کمیسیون فرهنگی بررسی و مقرر شد شورایی متشکل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاونت حقوقی رئیس جمهور و دبیرخانه کمیسیون فرهنگی هیئت دولت به موارد اختلافی رسیدگی و نتیجه را در جلسه بعدی کمیسیون ارائه کند.
در جلسه اصلی کمیسبون فرهنگی هیئت دولت، پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با عنوان «دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی - تاریخی و هنری منقول مجاز» بررسی شد.
دو پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با عناوین «دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی - تاریخی و هنری منقول مجاز» و «صدور مجوز خروج موقت آثار نمایشگاهی به منظور برگزاری نمایشگاهی با عنوان «ملاقات پارس با سیلا» در کره جنوبی» در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت بررسی شد.
آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن‌های نمایش فیلم پس از بررسی در شش جلسه تخصصی و دو جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی در ۲۹ ماده به تصویب رسید.
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی "آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن‌های نمایش فیلم" مورد بررسی اعضا قرار گرفت.
"آیین نامه ساخت و نظارت بر طرز کار و انحلال سالن‌های نمایش فیلم" پس از شش جلسه بررسی در کمیته تخصصی کمیسیون فرهنگی به تصویب رسیده و آماده بررسی و تصویب در جلسه اصلی این کمیسیون است.