فرهنگی

کمیسیون فرهنگی
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد تصویب مقرره ای به منظور بهبود وضعیت صنفی و امکان ایجاد تشکل­های صنفی در چارچوب قانون برای اصحاب فرهنگ و هنر و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری را به دولت داده است.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد تعیین هزینه خدمات ثبت نام دریافتی از داوطلبان شرکت در آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز آزمون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سال ۱۳۹۹ را به دولت ارائه نموده است.
اعضای کمیسیون فرهنگی دو پرونده «طرح ساماندهی و ارتقای خدمات فرهنگی به جامعه روستایی کشور( بسته فرهنگی روستا)» و «چهاردهمین گردهمایی بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی» را مورد بررسی قرار دادند.
سازمان برنامه و بودجه کشور آیین نامه اجرایی بند (ج) ماده (۹۲) قانون برنامه ششم توسعه با موضوع حمایت دولت، شهرداری­‌ها و سازمان آب و فاضلاب از کتابفروشان، ناشران و مطبوعات را ارائه کرده است.
دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی - تاریخی و هنری منقول مجاز در جلسه این هفته کمیسیون فرهنگی بررسی و مقرر شد شورایی متشکل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاونت حقوقی رئیس جمهور و دبیرخانه کمیسیون فرهنگی هیئت دولت به موارد اختلافی رسیدگی و نتیجه را در جلسه بعدی کمیسیون ارائه کند.
وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد نموده با مراکز یا مجموعه هایی که بدون اخذ مجوز از وزارت آموزش و پرورش از عنوان «مدرسه» استفاده می‌نمایند، طبق قانون تعطیل موسسات و واحدهای آموزشی و تحقیقاتی و فرهنگی رفتار شود.
در جلسه اصلی کمیسبون فرهنگی هیئت دولت، پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با عنوان «دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی - تاریخی و هنری منقول مجاز» بررسی شد.
هیئت دولت با برگزاری ششمین گردهمایی بین‌المللی تغییر اقلیم با مسئولیت وزارت راه و شهرسازی در تاریخ آبان ماه ۱۳۹۸ موافقت کرد.
معاون اول رئیس جمهور با هدف ارتقا سطح آگاهی‌های اجتماعی از برق هسته ای، آیین نامه اجرایی بند (پ) ماده (۴۸) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ کرد.
دو پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با عناوین «دستورالعمل اجرایی تجارت اموال فرهنگی - تاریخی و هنری منقول مجاز» و «صدور مجوز خروج موقت آثار نمایشگاهی به منظور برگزاری نمایشگاهی با عنوان «ملاقات پارس با سیلا» در کره جنوبی» در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت بررسی شد.