فرهنگی
سازمان اسناد و کتابخانه ملی با هدف حمایت از سامانه های این سازمان (سامانه حافظه ملی و سامانه نشریات ایران) پیشنهاد اتصال آنلاین تمامی کتابخانه های کشور به شبکه کتابخانه های کشور و به روز رسانی اطلاعات منابع کتابخانه ای را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون فرهنگی دولت ارایه کرده است.
دکتر اسحاق جهانگیری،‌ معاون اول رئیس جمهور سند راهبردی توسعه گردشگری را برای اجرا به دستگاه های اجرایی ذی ربط ابلاغ کرد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور ایجاد هماهنگی بیشتر و تسهیل انجام فعالیت فرهنگی در حوزه بین الملل توسط سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، درخواست اصلاح دو تصویب نامه درخصوص انعقاد توافق و موافقت نامه هاي بين الملل در حوزه فرهنگي را به کمیسیون فرهنگی هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پیشنهاد الحاق یک تبصره به ماده (1) آیین نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه بندی و نرخ گذاری تأسیسات گردشگری را جهت بررسی و تصویب، به کمیسیون فرهنگی دولت ارایه کرده است.
وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد برگزاری پنجمین کنفرانس بین المللی دو روزه اقیانوس شناسی خلیج فارس به مسئولیت سازمان هواشناسی کشور و میزبانی تهران در تاریخ بهمن ماه 1400 را به کمیسیون فرهنگی هیئت دولت ارائه نموده است.
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی که در روز یکشنبه مورخ ۲۹ تیر ۱۳۹۹ به ریاست دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اعضای کمیسیون به بحث و بررسی پیرامون ابعاد فرهنگی - اجتماعی بیماری کرونا و تبعات آن در حوزه مأموریت ها و مسائل اجرایی دستگاه های عضو کمیسیون پرداختند.
دولت طرح ساماندهی و ارتقای خدمات فرهنگی به جامعه روستایی کشور را به منظور توجه هرچه بیشتر به توزیع عادلانه بودجه بخش فرهنگ در روستا‌ها در مقایسه با شهر‌ها و رفع تبعیضات ناروا و ایجاد امکانات عادلانه برای عموم روستائیان در تمامی زمینه‌های مادی و معنوی به تصویب رساند.
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دولت در روز چهارشنبه مورخ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹، پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص آیین نامه اجرایی بند (ج) ماده (۹۲) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران" موضوع تعرفه مصرف آب و انرژی و استفاده از کاربری های مسکونی برای دفاتر مطبوعات، ناشران و کتابفروشان، بررسی و به تصویب اعضای کمیسیون رسید.
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت، ضمن تصویب «آیین نامه ماده (۱۴) قانون حمایت از فعالان و استادکاران صنایع دستی»، تبعات فرهنگی و اجتماعی همه گیری کرونا مورد بررسی قرار گرفت.
آیین نامه چگونگی هزینه کرد وجوه حاصل از حق التولیه، حق النظاره و هدایای مستقل و جدول میزان حق الزحمه امین یا هیات امناء اماکن مذهبی سال ۱۳۹۹ در کمیسیون فرهنگی هیئت دولت به تصویب رسید.