فرهنگی
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخواست صدور مجوز خروج موقت تعدادی از آثار تاریخی-فرهنگی براي نمايشگاه «مرگ در نمک: روایتی باستان شناسانه از سرزمین پارس» در موزه های معدن كاری بوخوم و باستان شناسی فرانكفورت جمهوری فدرال آلمان را به هیئت دولت ارائه نموده است.
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی هیئت دولت که روز یکشنبه مورخ 18 آبان 1399 به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور سایر اعضای کمیسیون برگزار شد، بررسی یک پیشنهاد از سازمان برنامه و بودجه کشور و گزارش کمیسیون فرهنگی از ارایه نتایج پژوهش ساز و کار و ارتقای سرمایه اجتماعی در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.
معاونت حقوقی رئیس جمهور با هدف مقابله با تخریب و بی توجهی به آثار و بافت های تاریخی - فرهنگی در شهرها و روستاهای کشور و ضرورت حفاظت از این آثار ارزشمند، پیش نویس لایحه الحاق یک بند به ماده (2) و اصلاح ماده (8) قانون حمایت از مرمت و احیای بافت های تاریخی - فرهنگی را جهت بررسی و تصویب، به هیئت وزیران ارایه نموده است.
وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور ایجاد آگاهی و تصویری مثبت از جاذبه های گردشگری ایران در ذهن گردشگران و ارائه مشوق های لازم برای ترغیب آنها برای انتخاب ایران به عنوان مقصد سفر، آیین نامه اجرایی نشان ( برند) ملي گردشگري جمهوري اسلامي ايران را به کمیسیون فرهنگی هیئت دولت ارائه نموده است.
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی دولت به ریاست سید عباس صالحی، وزارت علوم تحقیقات و فناوری و معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور به ارائه گزارش درخصوص ابعاد فرهنگی- اجتماعی بیماری کرونا و تبعات آن در دستگاه های اجرایی خود پرداختند.
سازمان اسناد و کتابخانه ملی با هدف حمایت از سامانه های این سازمان (سامانه حافظه ملی و سامانه نشریات ایران) پیشنهاد اتصال آنلاین تمامی کتابخانه های کشور به شبکه کتابخانه های کشور و به روز رسانی اطلاعات منابع کتابخانه ای را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون فرهنگی دولت ارایه کرده است.
جلسات کمیسیون