علمی، تحقیقاتی و فناوری

جلسه اصلی کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری در تاریخ یکم مرداد ۱۳۹۹
جلسه اصلی کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری، صبح روز چهارشنبه مورخ یکم مرداد ۱۳۹۹ به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور سایر اعضای کمیسیون برگزار شد.
کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری
جلسه اصلی کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری، روز چهارشنبه ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۹ به ریاست دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور سایر اعضای کمیسیون برگزار شد.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سرفصل پیشنهادی وجوه حق ثبت نام مصوب آزمون‌های سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ ورودی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی را جهت سیر مراحل تصویب به کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد تعیین تعرفه های مربوط به خدمات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به مؤسسات آموزش عالی آزاد و دانشگاه های غیردولتی - غیر انتفاعی را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری دولت ارایه کرده است.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شیوه نامه اجرای بند (ج) ماده (۱۲) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیاز‌های کشور و تقویت آن‌ها در امر صادرات را تدوین نموده است.
وزارت آموزش و پرورش پیش نویس لایحه «الزامی شدن تحصیلات ابتدایی برای گروه سنی زیر ۳۰ سال» را تدوین و برای طی مراحل قانونی به هیئت دولت ارسال کرده است.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون مربوط به ورود و اقامت اتباع خارجه در ایران و افزودن یک تبصره به‏ منظور تسهیل در ورود و خروج دانشجویان خارجی دارای پروانه اقامت معتبر را به دولت ارائه نموده است.
اعضای دولت با اصلاح آیین‌نامه ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود در طرح‌های سرمایه‌گذار موافقت کردند.
معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه اجرایی «نحوه ثبت بین المللی و درج کد اسامی مبدأ محصولات و کالا‌های صادراتی در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO)» را برای اجرا به دستگاه های اجرایی مربوط ابلاغ کرد.
آیین‌نامه اجرایی قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی برای اجرا به وزارت‌خانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابلاغ شد.
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پرداخت حق‌الزحمه برگزاری آزمون به کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور موافقت کرد.
آخرین اخبار کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری