امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست
وزارت کشور آیین نامه اجرایی نگهداری، حمل، مصرف و ایمنی مواد خطرناک را به استناد بند (س) ماده (14) قانون مدیریت بحران کشور، تدوین و جهت سیر مراحل تصمیم گیری به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت راه و شهرسازی، پیشنهاد اصلاح مصوبه تکمیل پروژه آزادراه اصفهان - شیراز توسط شرکت عمران شهر جدید صدرا را جهت طی مراحل بررسی و تصویب، به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت ارایه کرده است.
معاونت امور مجلس رئیس جمهور طی پیشنهادی، خواستار بررسی و تصویب طرح «جهش تولید دانش بنیان» در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت شده است.
وزارت خانه های راه و شهرسازی و نفت با توجه به عدم رعایت کامل استانداردهای موثر در مصرف انرژی در ساخت و سازها، پیشنهاد مشترکی را در خصوص راهکارهای اجرایی کاهش مصرف انرژی در ساختمان ها به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارائه کرده اند.
هیئت وزیران در راستای کمک به تأمین مسکن کارکنان فاقد مسکن دستگاه های اجرایی و به منظور تسریع در واگذاری رایگان اراضی در اختیار دستگاه های اجرایی، آیین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن را مورد بازبینی قرار داد.
با گذشت چهار سال از ابلاغ و اجرای آيين‌نامه اجرايي آمادگي مقابله با پديده گردوغبار، سازمان حفاظت محیط زیست، این آیین نامه را بازنگری و جهت سیر مراحل بررسی به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت راه و شهرسازی به دلیل خلاءهای قانونی مربوط به صدور و نظارت بر مجوزها و گواهینامه های هواپیمایی و مدیریت تعمیر و نگهداری وسایل پرنده، آیین نامه اجرایی تعمیرگاه های مربوط به هواپیمایی، کارخانه ها و قابلیت پرواز هواپیما را به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست صدور مجوز ترخیص قطعی تعداد 50 دستگاه ماشین آلات راه سازی با سال ساخت 2014 مربوط به پروژه سد و نیروگاه شفارود شرکت آب منطقه ای استان گیلان را به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارائه نموده است.
وزارت راه و شهرسازی به منظور رفع خلاءهای قانونی در امر نظارتی و به استناد ماده (22) قانون هواپیمایی کشوری، آیین نامه ضمانت اجرایی و رسیدگی به تخلفات هواپیمایی را جهت سیر مراحل تصمیم گیری به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارائه نموده است.
در جلسه اصلی روز یکشنبه ۲۲ تیر کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت به ریاست محمد اسلامی، بررسی و تصویب مجموعه‌ای از پیشنهادات سازمان‌های برنامه و بودجه و جمعیت هلال احمر و وزارت کشور در دستور کار قرار گرفت. موافقت با پیشنهاد این وزارت در خصوص شماره گذاری تعدادی دستگاه خودرو تاکسی دارای استاندارد یورو (۴) به منظور حل مشکلات رانندگان، از جمله مهمترین مصوبات این جلسه به شمار می‌رود.
11 - 20 of 340
جلسات کمیسیون