لایحه نظام رتبه بندی معلمان پس از دو ماه بررسی در کمیسیون تخصصی امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیئت دولت، به تصویب رسید و آماده سیر مراحل تصویب در هیئت وزیران شد.
پیشنهادهای راه اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای کارکنان دولت از ابتدای سال 1397، دستورالعمل اجرایی الزام نصب دستگاه AED در اماکن عمومی، تعرفه خدمات پرستاری در منزل در سال 1397 و مراحل صدور گواهی غربالگری ژنتیک و میزان کمک برای آزمایش ژنتیک در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت بررسی و توسط اعضا به تصویب رسید.
اصلاح آیین نامه قانون نحوه جبران زحمات و خسارات کارکنان سازمان حفاظت محیط زیست در ارتباط با جرایم زیست محیطی مصوب 1394، مجوز ایجاد پست سازمانی برای ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر و تعرفه خدمات اعتیاد و درمان سوء مصرف مواد در سال 1397 در بخش های دولتی و خصوصی در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک دفتر هیئت دولت با اعمال تغییراتی به تصویب رسید.
با اشاره به تأکیدات رییس جمهور در زمینه شفاف سازی عمومی، مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری پیش نویس لایحه شفافیت را تهیه نموده و با توجه به ارتباط آن با کمیسیون های دولت، بررسی جامع آن با تشکیل «کمیسیون خاص شفافیت» پیشنهاد شده است.
در جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیئت دولت، که روز یکشنبه ۳۱ تیر برگزار شد، موضوع بلاکچین و ارز رمزینه و هم چنین پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی مبنی بر همسان سازی حقوق و مزایای کارکنان قرارداد کار معین با کارکنان پیمانی مورد بررسی قرار گرفت.
به پیشنهاد وزارت کشور، تفویض اختیارات اصل 127 قانون اساسی برای راهبری سیاست های دولت در دو استان کرمان و هرمزگان در هیئت دولت بررسی می شود.
دستیار رییس جمهوری در امور حقوق شهروندی با بیان اینکه در دهه کرامت باید دستاوردهای حوزه بانوان معرفی شود، گفت: باید هم‌اندیشی لازم جهت چاره‌سازی مطالبات بانوان و خانواده در کشور پیگیری شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ازتوزیع اولین سبد غذایی سال ۹۷ در ایام آغازین ماه مبارک رمضان خبر داد .
بر اساس ماده 101 قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ج.ا.ا، کلیه دستگاه های اجرائی موظف هستنند به منظور تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن در آن، استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان در همه عرصه‌ها، توجه ویژه به نقش سازنده آنان و نیز بهره‌مندی جامعه از سرمایه انسانی ایشان در فرآیند توسعه پایدار و متوازن با سازماندهی و تقویت جایگاه سازمانی امور زنان و خانواده در دستگاه، نسبت به اعمال رویکرد عدالت جنسیتی بر مبنای اصول اسلامی در سیاست‌ها، برنامه‌ها و طرح های خود براساس شاخص های ابلاغی ستاد ملی زن و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی اقدام نمایند.
این اسناد پشتیبان در سه عنوان سند مطالعات تطبیقی در توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان ، سند مطالعات میدانی در توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان و سند ابزارهای کنترل والدین منتشر شده است .