بانک مرکزی، اولویت های جدید تامین ارز بابت مصارف ارزی خدماتی مورد نیاز متقاضیان به نرخ اعلامی این بانک را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.
تازه ترین گزارش بانک‌جهانی درباره چشم‌انداز اقتصادی جهان از رشد4.1 اقتصاد ایران حکایت دارد؛ افزایشی که در نتیجه بهبود عملکرد اقتصادی و توسعه تعاملات تجاری بین المللی برای کشور به دست آمده است.
دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی پیشنهاد تبدیل مناطق ویژه اقتصادی سرخس و دوغارون به منطقه آزاد تجاری - صنعتی را برای دومین بار مطرح نموده است.
سازمان برنامه و بودجه کشور پیش نویس آیین نامه اجرایی تبصره 18 قانون بودجه سال 1397 کل کشور در خصوص اجرای برنامه اشتغال گسترده و مولد از طریق کمکهای فنی و اعتباری را برای تصویب هیئت وزیران ارائه کرد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت پیشنهاد داد، ثبت سفارشات مواد اولیه و ماشین آلات تولیدی، با نرخ متفاوتی از کالاهای مصرفی مشمول دریافت کارمزد شود.
سازمان برنامه و بودجه کشور آیین نامه اجرایی بند (ج) تبصره (4) قانون بودجه سال 1397 کل کشور در خصوص پرداخت تسهیلات از محل منابع در اختیار برای خرید تجهیزات صرفاً تخصصی و به‌روزرسانی آزمایشگاهها و کارگاههای دانشگاهها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و فناوری و دانشگاه آزاد اسلامی را تدوین کرد.
پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص "معافیت­ واحدهای صنعتی و تولید مستقر در شهرک­ها و نواحی صنعتی خارج از شعاع 30 کیلومتری استان البرز و 120 کیلومتری استان تهران از قانون مالیات­های مستقیم –مصوب 1394-" در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد، وزارت امور اقتصادی و دارایی (سازمان امور مالیاتی کشور) در شورای عالی مالیاتی امکان حل و فصل موضوع را در چارچوب مقررات آن شورا مورد بررسی قرار دهد.
حفظ ثبات و استحکام بانک‌ها و حمایت و صیانت از منافع سپرده‌گذاران و به طورکلی نگهداشت اعتماد عمومی به نظام بانکی کشور و اجتناب از چالش‌ها و معضلاتی که اخیراً در خصوص برخی مؤسسات غیرمجاز تجربه شد و متأسفانه زحمات و مشقات بسیاری را برای دستگاه‌های مختلف حاکمیتی و مردم عزیز کشورمان به وجود آورد، از مقولاتی است که توجه و نگاه ویژه‌ای را طلب می نمود...