پیشنهاد شورای هماهنگی بانک‌ها درخصوص تعیین تکلیف بازپرداخت اقساط تسهیلات اعطایی از محل صندوق توسعه ملی با نرخ رسمی بانک مرکزی، در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت مطرح و مورد موافقت قرار نگرفت.
با ‌توضیحات امروز وزیر تعاون، کارو رفاه اجتماعی، ابعاد تازه‌ای از نحوه اعطای کمک‌های جبرانی و سبدهای حمایت غذایی به کارمندان و بازنشستگان روشن شد.
دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را با رویکرد «حفظ ثبات اقتصادی کشور، مهار تورم و صیانت از تولید و اشتغال،‌ مقابله فعالانه با تحریم ها و تأمین معیشت مردم» ابلاغ کرد.
معاون حقوقی رییس جمهور گفت: تمدید تعلیق از لیست کشور‌های مشمول اقدامات سخت مقابله‌ای مالی و بانکی، یک موفقیت دیگر درنبرد حقوقی هوشمندانه‌ای است که دولت و ملت ایران  برمبنای معیار‌های مشروعیت و مدنیت بین المللی در قبال دولت ایالات متحده تحصیل کرده اند.
روند کاهشی نرخ ارز که از ابتدای هفته گذشته آغاز شد از میانه هفته تسریع یافته و قیمت انواع ارز با کاهش چشمگیر در بازار رو به رو بوده است. این روند در پی  اجرای سیاست های جدید مدیریت بازار پول و ارز آغاز شده است.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ادامه فعالیت مسعود کرباسیان در وزارت امور اقتصادی و دارایی مخالفت کردند و وی از همراهی دولت دوازدهم بازماند.
لایحه اصلاح ماده (1) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) در خصوص تعیین قیمت خوراک صنایع پتروشیمی که پیش از این به دفتر هیئت دولت ارائه شده بود از دستور کار خارج شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به رؤسای سازمان‌های تعزیرات حکومتی و حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، لیست کالاهای مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفا را برای انجام اقدامات لازم ابلاغ کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی از پرداخت ۹۹.۷۲ درصد سپرده های سپرده گذاران موسسات مالی منحله خبر داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، تنها مرجع تعیین قیمت در کشور است و آنها مکلفند قیمت محصول نهایی را در سایت این سازمان به آدرس اینترنتی www.124.ir قرار دهند.