معاون حقوقی رییس جمهور گفت: تمدید تعلیق از لیست کشور‌های مشمول اقدامات سخت مقابله‌ای مالی و بانکی، یک موفقیت دیگر درنبرد حقوقی هوشمندانه‌ای است که دولت و ملت ایران  برمبنای معیار‌های مشروعیت و مدنیت بین المللی در قبال دولت ایالات متحده تحصیل کرده اند.
روند کاهشی نرخ ارز که از ابتدای هفته گذشته آغاز شد از میانه هفته تسریع یافته و قیمت انواع ارز با کاهش چشمگیر در بازار رو به رو بوده است. این روند در پی  اجرای سیاست های جدید مدیریت بازار پول و ارز آغاز شده است.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ادامه فعالیت مسعود کرباسیان در وزارت امور اقتصادی و دارایی مخالفت کردند و وی از همراهی دولت دوازدهم بازماند.
لایحه اصلاح ماده (1) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) در خصوص تعیین قیمت خوراک صنایع پتروشیمی که پیش از این به دفتر هیئت دولت ارائه شده بود از دستور کار خارج شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به رؤسای سازمان‌های تعزیرات حکومتی و حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، لیست کالاهای مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفا را برای انجام اقدامات لازم ابلاغ کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی از پرداخت ۹۹.۷۲ درصد سپرده های سپرده گذاران موسسات مالی منحله خبر داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، تنها مرجع تعیین قیمت در کشور است و آنها مکلفند قیمت محصول نهایی را در سایت این سازمان به آدرس اینترنتی www.124.ir قرار دهند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طبق تصمیم گیری ستاد اقتصاد مقاومتی و سازمان برنامه و بودجه، برنامه منسجمی برای مدیریت منابع مالی موجود داریم تا طبقات پایین اجتماعی از آثار ناشی از تحریم های جدید آسیب نبینند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید به مردم اطمینان دهیم که منابع ارزی کشور دچار محدودیت نیست، دولت و نظام تلاش کردند نهادی خلق کنند که متناسب با محدودیت‌هایی که نظام سلطه علیه ایران ایجاد می‌کند اقدامات مناسبی انجام دهد که اطلاع‌رسانی آن آرامش‌بخش باشد.
بانک مرکزی، اولویت های جدید تامین ارز بابت مصارف ارزی خدماتی مورد نیاز متقاضیان به نرخ اعلامی این بانک را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.