رئیس جمهور در جلسه امروز هیئت وزیران بر اهمیت کسب وکار و رونق تولید و تجارت تأکید نموده و از همه دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های اقتصادی خواست به منظور رونق کسب و کار، اشتغال و جهش تولید برنامه ریزی کنند.
راهنمای پایش و ارزیابی سیاست­ها،‌ قوانین و مقررات در جهت اقدام به پایش و ارزیابی برخی از سیاست‌ها، قوانین و مقررات در دستگاه‌های دولتی تهیه شده است.
وزیر نیرو گفت: بارش های ابتدای سال قطعاً کمک شایانی به تأمین آب شرب و کاهش اثرات خشکسالی در کشور کرده، به طوری که در شرایط کنونی ۷۵ درصد از حجم سدهای کشور، مملو از آب است.
هیئت وزیران با تمدید ۲ ماهه مهلت ترخیص خودرو‌های وارداتی از گمرک موافقت کرد.
رئیس جمهور در دستوری وزیر کشور را عهده‌دار مسئولیت مدیریت جامع بحران سیل اخیر در دستگاه‌های اجرایی، همه نهاد‌ها و سازمان‌های همکار و موثر نمود.
رییس جمهور لایحه اصلاح موادی از قانون مالیات‌های مستقیم را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.
هیئت دولت در جلسه امروز خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی، رئیس جمهوری، آیین نامه اجرایی قانون برگزاری مناقصات را اصلاح کرد.
هیئت دولت در پیامی، ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت ا... شاهرودی، روز چهارشنبه پنجم دی ماه را در سراسر کشور عزای عمومی اعلام کرد.
وزیران عضو کمیسیون لوایح به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این وزارت مجوز دادند نسبت به واگذاری حق استفاده از ملکی واقع در بخش (7) شهرستان تهران با حفظ مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی سازمان بهزیستی کشور و با رعایت قوانین و مقررات مربوط صرفاً جهت استفاده و ارائه خدمت به جامعه هدف موردنظر سازمان یادشده به مدت سی (30) سال به بنیاد خیریه روشنای امید ایرانیان اقدام نماید.
با توجه به ابهامات اجرایی بانک‌ها در خصوص مصوبه هیئت وزیران و نیز اصلاحیه آن با موضوع «امهال تسهیلات کشاورزان خسارت دیده از حوادث غیرمترقبه در زمینه‌های متعدد» بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، پیش نویس پیشنهادات کارشناسی خود را جهت سیر مراحل بررسی و اعلام نظر هیئت وزیران ارائه نموده است.