حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه و پس از رای اعتماد هیات دولت به عزیزالله شهبازی، انوشیروان محسنی بندپی و علیرضا آشناگر به ترتیب به عنوان استانداران استان های البرز، تهران و سمنان گفت: یکی از مسئولیت‌های سنگین وزارت کشور بعد از اجرای قانون مربوط به بازنشستگان ، تعیین استانداران جدید بود که این موضوع برای دولت و مردم ما بسیار مهم است.
دبیر هیئت دولت، ضمن ارائه گزارشی موجز از جلسه مورخ چهاردهم آذر ماه ۱۳۹۷ هیئت وزیران، اهم تصمیمات و مصوبات این نشست را تشریح کرد.
معاون حقوقی رئیس‌جمهور تأکید کرد: تبدیل قدرت به اقتدار مهم‌ترین کارکرد حقوق اساسی است و قانون اساسی در این فرآیند مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند.
هیئت وزیران در جلسه امروز صبح که به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور تشکیل شد لایحه مشارکت عمومی – خصوصی را تصویب و به مجلس فرستاد.
جلسه فوق العاده هیئت وزیران صبح و بعدازظهر یکشنبه ۱۱ آذر 1397 با موضوع بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور تشکیل شد.
محسن حاجی میرزایی دبیر هیئت دولت، اهم موضوعات مطروحه در جلسه مورخ هفتم آذر ماه هیئت وزیران را بیان داشت.
دومین روز از جلسات فوق العاده هیئت دولت به منظور بررسی تبصره‌های لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور روز سه شنبه در دو نوبت صبح و بعدازظهر به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور برگزار شد.
در جلسه اخیر هیئت دولت گزارش کاملی از نگرانی‌های معلمان و احساس تبعیضی که از گذشته تا امروز در باور همکاران شریف فرهنگی‌ام در حوزه مسائل معیشتی و رفاهی وجود دارد را با تمام جزییات ارائه کردم.
رئیس جمهور لوایح «اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» و «موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری هند به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی درمورد مالیات‌های بر درآمد به انضمام پروتکل الحاقی» را برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال نمود.
رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در این ایام و نیز پایان سال تلاش دارد که کمک مضاعفی به اقشار کم‌درآمد داشته باشد، بیان داشت: در هفته اولیه آذر، دومین سود سهام بین اقشار کم‌درآمد و برای پنج میلیون و ۳۴۵ هزار نفرتوزیع می‌شود.