در جلسه چهارشنبه هیات وزیران آئین نامه ای به تصویب دولت رسید که بر مبنای آن برای تسریع در تکمیل و بهره برداری از طرح های نیمه تمام بین منابع مالی دولت بصورت تسهیلات و تامین مالی خرید خدمات و منابع مالی بخش خصوصی پیوند برقرار شود و از این طریق مشارکت بخش خصوصی تمهید می شود.
روز دوشنبه مورخ 27 /06 /1396 کمیسیون اقتصاد دفتر هیئت دولت میزبان سومین جلسه تخصصی باعنوان " روش های حل و فصل مشکلات نظام بانکی " بود که با حضور تعدادی از فعالان حوزه پولی و بانکی ، اعضای هیئت علمی دانشگاهها ، به همراه دبیر هیئت دولت برگزار گردید.
به موجب این آیین­ نامه، منابع حاصل از فروش اموال غیرمنقول و املاک مازاد جهت بازپرداخت بدهی­ های حسابرسی شده دولت به سازمان تأمین اجتماعی اختصاص و اعمال حساب می‌­شود.
گزارش امروز بانک مرکزی نشان داد که این کلاف سردرگم در حال گشوده شدن است. اخیراً سفر رییس کل بانک مرکزی به چین دستاوردهای مهمی را در این باره حاصل کرده و خبر از گشایش بیشتر می دهد.
مهمترین موضوعات مورد بررسی:گزارش بانک مرکزی از توافقات تأمین مالی با چین/ صدور ضمانت­ نامه برای اجرای موافقتنامه مالی بین سیستم بانکی ایران و اگزیم بانک کره جنوبی/ ارسال لایحه الحاق ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین­ المللی مواد غذایی فسادپذیر به مجلس/ انتقال بدهی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی به‌حساب بدهی دولت/
دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در خصوص حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال در روستاها با اولویت مناطق کمتر توسعه یافته، عشایری و مرزی را به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد.
استانداری بی‌تردید مسئولیت سنگین و دشواری است؛همه وزرا از فعالیت استانداران پشتیبانی کنند / فضای جامعه باید امن باشد و نه امنیتی؛ امنیتی شدن فضای جامعه به معنای فرار سرمایه، فرار مغزها و عدم پیشرفت است /"اعتدال" مشی دولت است؛ افراط و تفریط جز ضرر و خسران نتیجه‌ای ندارد
وزرای منتخب هیئت وزیران برای عضویت در مجمع عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران معرفی شدند.
وزرای منتخب هیئت وزیران برای عضویت در شورای پول و اعتبار معرفی شدند.
مهمترین موضوعات بررسی شده: رأی اعتماد وزرا به استانداران هفت استان کشور/ تعیین وزرای منتخب برای عضویت در شورای پول و اعتبار و مجمع عمومی بانک مرکزی/ عضویت ایران در کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده و پسماند پرتوزا / بررسی دولت لایحه اصلاح و دائمی نمودن قانون مدیریت خدمات کشوری
نظرسنجی
اگر بپذيريم كه با كاهش نرخ سود بانكي، تورم افزايش پيدا خواهد كرد؛ شما ترجيح مي‌دهيد دولت کدامیک از سیاست های زیر را دنبال کند:
- كاهش نرخ سود بانكي
- حفظ تورم تك رقمي