رئیس جمهور با بیان اینکه امروز شرایط عمومی کشور علی‌رغم آنکه بدخواهان تبلیغ می‌کنند، بسیار خوب است، اظهار داشت: ملت ایران بدانند که فشار آمریکا علیه کشورمان به اوج رسیده و عملا ظرفیت آن رو به پایان است و از این به بعد این تحریم‌ها و فشار، ظرفیت خود را از دست داده و تخلیه خواهد شد.
درجدیدترین گزارش منتشره از سوی وزارت نیرو در خصوص وضعیت بارندگی کشور در طول سال آبی اخیر، مجموع ریزش‌های جوی ۳۳۱ میلیمتر می‌باشد که نسبت به میانگین دوره مشابه سال آبی گذشته (۱۶۳ میلیمتر) ۱۰۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.
«لایحه شفافیت» که در راستای پیشگیری و مبارزۀ با فساد شکل گرفته و امروزه مورد تأکید همه صاحب‏‌نظران می‏‌باشد، مسیر پرفراز و نشیبی را پشت سر گذاشته و هم اینک مراحل پایانی رسیدگی خود در دولت را طی می‏‌کند.
ساعت کاری سازمان‌های دولتی در روز‌های شنبه و چهارشنبه هفته آینده مطابق با ۱۹ و ۲۳ رمضان با دو ساعت تأخیر آغاز می‌شود.
دکتر حسن روحانی، به وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها دستور داد تا در زمینه رونق تولید و رفع موانع سرمایه گذاری در کشور و آموزش مهارت‌های عملی با هدف رونق تولید و اشتغالزایی اقدام کنند.
هیئت وزیران آیین‌نامه اجرایی ساز و کار پرداخت خسارت به مشترکان برق و گاز برای حوادث ناشی از انفجار، آتش سوزی و مسمومیت مشترکان گاز و برق، میزان تعهدات شرکت‌های بیمه‌گر و نحوه برگزاری مناقصه برای انتخاب شرکت‌های بیمه را به تصویب رسانید.
هیئت وزیران برای بازسازی و جبران خسارت در استان‌های سیل‌زده با پرداخت کمک‌های بلاعوض به بیش از ۶۲ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی موافقت کرد. همچنین ۲۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه بانکی با کارمزد ۴ درصد به خسارت دیدگان پرداخت می‌شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای مقابله با تهدیدات سایبری آمریکا از یک سال گذشته در مرکز ملی فضای مجازی کارگروهی تشکیل، و راهکارهای لازم نیز در این زمینه اتخاذ شده است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به چهار وزیر کابینه دستور داد تا اقدامات لازم و موثر در زمینه توزیع کالا‌ها و مقابله با گران فروشی انجام شود.