به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» محسن حاجی میرزایی، دبیر هیئت دولت در گفت‌وگو با «پاد» به تشریح محورهای مورد بررسی در جلسه مورخ 29 مهرماه 1397 هیئت وزیران پرداخت.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، چهار وزیر پیشنهادی امور اقتصادی و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی را به مجلس معرفی کرد.
دکتر روحانی رییس جمهور ضمن قبول استعفای دکتر عباس آخوندی از سمت وزارت راه و شهرسازی ، مهندس محمد اسلامی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.
موافقت دکتر روحانی با استعفای محمد شریعتمداری و انتصاب دکتر رضا رحمانی به عنوان سرپرست «وزارت صنعت، معدن و تجارت»
جلسه امروز هیئت وزیران با ارایه گزارش وزیر ورزش و جوانان از عملکرد موفق ورزشکاران پارالمپیکی ایران در رقابت های پارالمپیک آسیا همراه بود که ورزشکاران کشورمان با کسب رتبه سوم این رقابت ها، موجب ارتقای جایگاه ایران نسبت به دوره های قبل شدند.
محسن حاجی میرزایی، دبیر هیئت دولت در گفت‌وگو با «پایگاه اطلاع رسانی دولت» به تشریح بررسی بسته حمایتی دولت برای اقشار کم درآمد پرداخت.
در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار شد، منابع و مصارف برنامه حمایتی دولت از خانوارهای کم درآمد و نحوه تأمین منابع مورد نیاز و کیفیت بسته حمایتی و افراد و خانوارهایی که باید مورد حمایت قرار بگیرند، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
با برگزاری هفتمین جلسه کمیسیون خاص شفافیت، بررسی این لایحه به بخش دوم، قواعد عمومی شفافیت رسید.
هیئت وزیران با اختصاص مبلغ 90 میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارات ناشی از وقوع سیل در استان­ های گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی موافقت کرد.
آیین‌نامه اجرایی بند (ت) ماده (۶۴) قانون برنامه ششم توسعه در خصوص ثبت طرح‌های پژوهشی در سامانه «سمات» در جلسه اصلی کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیئت دولت مطرح و تصویب شد.