جلسه هیئت دولت - چهارشنبه ۱۹ دی ماه ۱۳۹۷
اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه در برخی مناطق کشور

به گزارش«پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»هیئت وزیران، با اختصاص اعتبار و تسهیلات بانکی برای پیشگیری و جبران خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه شامل اجرای پروژه های پیشگیرانه و عملیات تثبیت رانش مسیر لوله آب شرب مشکین شهر در استان اردبیل، جبران خسارت و بازسازی اماکن مسکونی و تاسیسات زیربنایی خسارت دیده ناشی ‌از وقوع سیل، فرونشست زمین، برف و کولاک، توفان و زلزله در استان های آذربایجان غربی، اصفهان و خراسان رضوی و کمک بلاعوض و ارایه تسهیلات بانکی ارزان قیمت به آسیب دیدگان و نیز امحاء سموم سنواتی توسط سازمان حفظ نباتات کشور، موافقت کرد.

 

** دولت با واردات مواد اولیه و ملزومات ضروری خطوط تولید تا سقف 300 میلیون دلار موافقت کرد

هیئت وزیران به منظور تسهیل در فرآیند تولید داخلی برای سال های 1397 و 1398، مصوب کرد واردات تا سقف 300 میلیون دلار به صورت بدون انتقال ارز و صرفاً جهت تأمین مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید با تأیید وزارت صنعت، معدن و تجارت بلامانع است.

 

** صدور مجوز برگزاری نمایشگاه «ایران: مهد تمدن» در اسپانیا

هیئت دولت با توجه به استقبال چشمگیر از نمایشگاه «ایران: مهد تمدن» که در کشور هلند برگزار شد، با پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مبنی بر برگزاری نمایشگاه مذکور در کشور اسپانیا موافقت کرد.

 

** اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

هیئت وزیران در ادامه، ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.