کد خبر: 8283
تاریخ انتشار: سه شنبه 17 فروردين 1400 - 17:49
معاون اول رئیس جمهور عصر روز دوشنبه مورخ 16 فروردین 1400 در دیدار با دبیران کمیسیون های هیئت دولت، از تلاش ها و زحمات آنها در سال های اخیر قدردانی کرد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، دکتر جهانگیری در این جلسه، با اشاره به توان کارشناسی کمیسیون های هیئت دولت، تصریح کرد: خوشبختانه مصوبات هیئت وزیران با اتکا به بررسی های کارشناسی انجام شده در کمیسیون های مربوطه هیئت دولت، از قوت و استحکام مناسبی برخوردار هستند و معمولاً پیشنهاداتی که از مسیر کمیسیون ها در جلسات هیئت وزیران مطرح می شود به تصویب می رسند؛ چرا که بررسی و کارشناسی لازم در خصوص این پیشنهادات انجام شده و مصلحت اندیشی های لازم نیز مدنظر قرار گرفته است.

معاون اول رئیس جمهور با قدردانی از اقدامات دفتر هیئت دولت برای کسب نظرات و دیدگاه های نخبگان، صاحبنظران و ذینفعان بخش خصوصی خاطرنشان کرد: اقدامات دفتر هیئت دولت و کمیسیون های آن در راستای الکترونیکی شدن فرایندها و شفاف سازی امور نیز حائز اهمیت است که لازم است این اقدامات و دستاوردها به اطلاع جامعه رسانده شود.

وی در ادامه، از دبیر هیئت دولت و دبیران کمیسیون های دولت خواست در فرصت محدود باقی مانده تا پایان دولت تدبیر و امید اولویت بندی مناسبی در خصوص پیشنهادات و موضوعات در دست اقدام انجام دهند، به نحوی که موضوعات مهم و تعیین کننده با سرعت بیشتر مورد بررسی قرار گیرد و تا پایان دولت به سرانجام برسند.

دکتر سیمایی صراف دبیر هیئت دولت نیز در این جلسه، ضمن ارایه گزارشی از عملکرد دفتر هیئت دولت در مدت اخیر، اظهار داشت: دفتر هیئت دولت علاوه بر اقدامات دبیرخانه ای، یک مرجع کارشناسی است که با دقت و سرعت بالا موضوعات را به صورت بی طرفانه و بدون جانبداری مورد رسیدگی و بررسی کارشناسی قرار می دهد.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن تمامی فرآیندهای دفتر هیئت دولت و نیز الکترونیکی شدن مذاکرات جلسات هیئت وزیران در این دولت، افزود: با الکترونیکی شدن این فرآیندها، تمام موضوعات مندرج در مصوبات و پیشنهادات و نیز تمامی مذاکرات جلسات هیئت وزیران از طریق کلیدواژه های مرتبط قابل جست وجو و دستیابی است که این امر به چابک شدن و دقت کار دفتر هیئت دولت افزوده است.

دبیر هیئت دولت ادامه داد: پس از شیوع بیماری کرونا با ایجاد بسترهای لازم، بخش زیادی از جلسات کمیسیون های هیئت دولت از طریق الکترونیکی برگزار شد و جلسات حضوری نیز با رعایت کامل موازین بهداشتی تشکیل می شود.

در این جلسه همچنین تعدادی از دبیران کمیسیون های هیئت دولت گزارشی از عملکرد حوزه خود در سال های اخیر ارائه کردند و به بیان پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد دولت پرداختند.