کد خبر: 8267
تاریخ انتشار: يکشنبه 15 فروردين 1400 - 12:51
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 56440/156176
تاریخ ابلاغ: 13/12/27
با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی ماده (14) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی ابلاغ شد.
ابلاغ آیین نامه اجرایی ماده (14) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه مورخ 20 اسفند 1399 و در راستای تکلیف قانونی خود، با هدف تشویق به حمایت از صنایع دستی داخلی و تسهیل در توسعه این بخش، آیین نامه اجرایی ماده (14) قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی موضوع نحوه صدور مجوزهای صنایع دستی و فرش دستباف، درجه بندی کارگاه ها، نظارت، بازرسی و رسیدگی به تخلفات واحدهای ذیربط را به تصویب رساند.

با توجه به اینکه حوزه صنایع دستی و فرش دستباف یک محرک اقتصادی برای توسعه بخصوص در نواحی کمتر برخوردار کشور به شمار می آید، تنظیم مقررات اینچنینی می تواند براقتصاد این مناطق اثر مثبت داشته باشد.

از جمله مواد مندرج در آیین نامه یاد شده می توان به ضوابط و فرآیند صدور مجوزهای صنایع دستی و فرش دستباف، نحوه هماهنگی و تعاملات لازم برای صدور مجوزهای تأسیس مراکز آموزش و نحوه اجرای آموزش های صنایع و هنرهای دستی و یا فرش دستباف، شرایط متقاضیان دریافت مجوز، نحوه پایش و ارزیابی عملکرد واحدهای دارای مجوز و نحوه اعتراض متقاضیان و دارندگان مجوز به گزارش ارزیابی و چگونگی رسیدگی به اعتراضات و تخلفات مربوط، اشاره کرد.

downlod
آخرین مصوبات