کد خبر: 8164
تاریخ انتشار: يکشنبه 17 اسفند 1399 - 15:05
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 58439/148582
تاریخ ابلاغ: 1399/12/17
با ابلاغ دولت، بدهی شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران به بانک های رفاه کارگران، توسعه تعاون، صادرات ایران، ملت، ملی ایران، سپه، کشاورزی، پست بانک ایران، تجارت و پاسارگاد، پس از افزایش سرمایه دولت در آن شرکت به میزان مبلغ قابل انتقال به حساب بدهی دولت، به بدهی دولت منتقل شد.
انتقال بدهی بانکی شرکت بازرگانی دولتی ایران به حساب بدهی دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه 13 اسفند 1399 به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد ماده (6) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور موافقت کرد بدهی شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران به بانک های رفاه کارگران، توسعه تعاون، صادرات ایران، ملت، ملی ایران، سپه، کشاورزی، پست بانک ایران، تجارت و پاسارگاد ناشی از تکالیف قانونی مربوط، بابت اصل و سود تضمین شده تسهیلات دریافتی، پس از افزایش سرمایه دولت در آن شرکت به میزان مبلغ قابل انتقال به حساب بدهی دولت، با اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی (خزانه داری کل کشور) به بدهی دولت منتقل شود.

بر اساس این تصمیم، بدهی‌های موضوع این تصویب‌نامه طبق قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور یا از محل اعتبارات مصوب مربوط در قوانین بودجه سنواتی مورد تسویه قرار می‌گیرد. سازمان برنامه و بودجه کشور نیز موظف است پیش‌بینی‌های لازم را در لوایح بودجه سنواتی انجام دهد.

همچنین بازپرداخت تسهیلات بانکی شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران بابت خرید تضمینی گندم در سال 1399 از تاریخ سر رسید به مدت یک سال تمدید می‌شود.

downlod
آخرین مصوبات