کد خبر: 8138
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 اسفند 1399 - 11:43
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 58528/144376
تاریخ ابلاغ: 1399/12/10
هيئت وزيران به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی با تسویه مطالبات شرکت‌های تابع وزارت نیرو از دولت بابت مابه‌التفاوت قيمت تكليفي و قيمت تمام‌شده فروش هر کیلو وات ساعت برق با بدهی شرکت‌‌های مذکور‌ به دولت موافقت کرد.
تهاتر مطالبات و بدهی های تعدادی از شركت هاي تابع وزارت نيرو بابت فروش برق با دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هيئت وزيران در جلسه 6 اسفند 1399 به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند (د) تبصره (7) ماده واحده قانون بودجه سال 1399 با تسویه مطالبات شرکت‌های تابع وزارت نیرو از دولت بابت مابه‌التفاوت قيمت تكليفي و قيمت تمام‌شده فروش هر کیلو وات ساعت برق با بدهی شرکت‌‌های مذکور‌ به دولت (خزانه‌داری کل کشور) بابت طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي به بهره‌برداري رسيده بخش آب، فاضلاب و برق وزارت نيرو به ‌صورت جمعي- خرجي موافقت کرد.

بر اساس این تصمیم، شرکت‌های ذی‌ربط مکلفند مبالغ تسویه شده فوق را در صورت‌های مالی خود اعمال کنند. همچنین سرمایه شرکت‌های ‌مذکور معادل بدهی تسویه شده ناشی از اجرای این حکم افزایش می‌یابد.

علاوه بر این، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است نسبت به ابلاغ اعتبار و تخصیص بابت بدهی‌های تسویه شده از محل اعتبار مندرج در قانون بودجه سال 1399 کل کشور اقدام کند.

ضمنا شرکت‌‌های دولتی مذکور مکلفند ضمن مراجعه به خزانه‌داری کل کشور و تعیین نحوه احتساب مبالغ مورد تسویه در بدهی طرح‌های خاتمه یافته، نسبت به تعیین تکلیف باقی مانده بدهی و انعقاد قرارداد لازم با وزارت اموراقتصادی و دارایی اقدام کنند.

downlod
آخرین مصوبات