کد خبر: 8137
تاریخ انتشار: دوشنبه 11 اسفند 1399 - 10:11
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 58526/144384
تاریخ ابلاغ: 1399/12/10
هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر تسویه مطالبات شركت هاي دولتي ذي ربط بخش های آب وزارت نيرو از دولت بابت مابه التفاوت قيمت تكليفي و قيمت تمام شده فروش هر متر مکعب آب و دفع فاضلاب، با بدهی آن شركت ها به دولت موافقت کرد.
تسويه مطالبات و بدهی های تعدادی از شركت هاي بخش آب وزارت نيرو با دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هيئت وزيران در جلسه 6 اسفند 1399 به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی و به استناد بند (د) تبصره (7) ماده واحده قانون بودجه سال 1399 کل کشور، با تسویه مطالبات تعداد هشت شرکت‌‌ دولتی ذی‌ربط بخش آب وزارت نیرو از دولت بابت مابه‌التفاوت قيمت تكليفي و قيمت تمام‌شده فروش هر متر مکعب آب و دفع فاضلاب با بدهی شرکت‌های مذکور‌ به دولت (خزانه‌داری کل کشور) بابت طرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي به بهره‌برداري رسيده بخش آب وزارت نيرو موافقت کرد.

بر اساس این تصمیم، شرکت‌های ذی‌ربط مکلفند مبالغ تسویه شده فوق را در صورت‌های مالی خود اعمال کنند. همچنین سرمایه شرکت‌های مذکور معادل بدهی تسویه شده را افزایش می‌یابد.

علاوه بر این، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است نسبت به ابلاغ اعتبار و تخصیص بابت بدهی‌های تسویه شده از محل اعتبار مندرج در قانون بودجه سال 1399 کل کشور اقدام کند.

همچنین شرکت‌های دولتی ذی‌ربط مکلفند ضمن مراجعه به خزانه‌داری کل کشور و تعیین نحوه احتساب مبالغ مورد تسویه در بدهی طرح‌های خاتمه یافته، نسبت به تعیین تکلیف باقی مانده بدهی و انعقاد قرارداد لازم با وزارت اموراقتصادی و دارایی اقدام کنند.

downlod
آخرین مصوبات