کد خبر: 8071
تاریخ انتشار: يکشنبه 26 بهمن 1399 - 19:29
هیئت وزیران در جلسه امروز خود، پس از بررسی سوابق اجرایی و برنامه کاری آقای قاسم سلیمانی دشتکی، به وی به عنوان استاندار منتخب خوزستان رأی اعتماد داد.
رأی اعتماد هیئت وزیران به استاندار منتخب خوزستان

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، هیئت وزیران به اتفاق آرا، آقای قاسم سلیمانی دشتکی را به عنوان استاندار خوزستان منصوب کرد.

رئیس جمهور ضمن تبریک به آقای سلیمانی، وی را از استانداران باسابقه، خوشنام و موفق دولت دانست و از تلاش ها و سختکوشی های بی شائبه آقای شریعتی استاندار پیشین خوزستان، تقدیر و تشکر کرد.

دکتر روحانی ضمن ابلاغ سلام به علما، نخبگان، بزرگان، قبایل، عشایر، اقوام و مردم غیور خوزستان، از استاندار جدید خواست خدمت به مردم شریف این استان را توفیق الهی و عبادت بزرگ محسوب کند و تا روز آخر خدمت، همچون روز اول با نشاط، روحیه و جدیت، از هیچ کوششی فروگذار نکند.

رئیس جمهور همچنین به وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و سایر دستگاه های مرتبط به ویژه سازمان های برنامه و بودجه و حفاظت محیط زیست دستور داد برای توسعه و آبادانی استان خوزستان بخصوص برای استمرار پروژه های کشاورزی، محیط زیست و احداث راه آهن شلمچه – بصره، با استاندار جدید همکاری تنگاتنگ داشته باشند.

در این جلسه همچنین وزرای اطلاعات و کشور از برنامه سازماندهی شده اخلال در نظم عمومی و توهین به رئیس جمهور در روز 22 بهمن گزارش دادند و آن را ادامه تخریب های سازمان یافته ای دانستند که از سال 1392 آغاز و تاکنون ادامه و استمرار یافته است.

دکتر روحانی از غربت امام راحل در بیانیه رسمی 22 بهمن سال جاری اظهار تأسف کرد و گفت: کام ملت شیفته و عاشق امام در سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از این بابت بسیار تلخ شد.

وزیر کشور نیز از حادثه بسیار تلخ آتش سوزی در گمرک اسلام قلعه افغانستان و امداد و کمک رسانی دولت ایران گزارش داد و خاطرنشان کرد: با بازگشایی مرز کشور، بیش از دو هزار کامیون و تریلر از خطر حتمی آتش و حریق نجات یافتند.

 

** بررسی و اصلاح لایحه بودجه سال 1400 در دستور کار دولت قرار گرفت

در ادامه جلسه، هیئت وزیران به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی درخصوص لایحه بودجه سال 1400 کل کشور، بررسی و اصلاح آن را در دستور کار خود قرار داد.

 

** تعیین نرخ حق العمل فروش CNG، نفت سفید و سوخت هوایی

دولت در اجرای آیین نامه اجرایی بند (الف) تبصره (14) ماده واحده قانون بودجه سال 1399 کل کشور، نرخ حق العمل جایگاه های عرضه سوخت CNG، سوخت رسانی به هواپیماهای مشمول نرخ سوخت و فروشندگی های نفت سفید را تعیین کرد.