کد خبر: 8036
تاریخ انتشار: يکشنبه 19 بهمن 1399 - 09:54
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 58435/132504
تاریخ ابلاغ: 1399/11/15
با موافقت هيئت وزيران مبلغ هفت هزار و 242 میلیارد و 800 میلیون ریال برای نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی شهری واقع در بافت غیررسمی و نابسامان در معرض خطر شهر بندر امام خمینی استان خوزستان تخصیص یافت.
تخصیص اعتبار برای نوسازی واحدهای مسکونی در معرض خطر بندر امام خمینی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هيئت وزيران در جلسه 8 بهمن 1399 به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، با تخصیص مبلغ هفت هزار و 242 میلیارد و 800 میلیون ریال برای نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی شهری واقع در بافت غیررسمی و نابسامان در معرض خطر شهر بندر امام خمینی استان خوزستان به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موافقت کرد.

بر این اساس، مبلغ پنج هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت (با سود و کارمزد پنج درصد در مناطق شهری جهت نوسازی و مقاوم‌سازی  واحدهای مسکونی شهری واقع در بافت غیررسمی و نابسامان در معرض خطر شهر بندر امام خمینی استان خوزستان پرداخت می‌شود.

همچنین وزارت راه و شهرسازی مکلف است جهت واگذاری زمین‌های متعلق به خود به ساکنان متصرف و جابجایی و تأمین زمین مورد نیاز برای واحدهای مسکونی که امکان ساخت در محل فعلی وجود ندارد، اقدام کند.

ضمن اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی موظف است گزارش عملکرد این تصویب‌نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

downlod