کد خبر: 8000
تاریخ انتشار: شنبه 11 بهمن 1399 - 13:35
کد پیشنهاد: 58430
تاریخ پیشنهاد: 1399/10/23
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1399/11/07
وزارت آموزش و پرورش به منظور احداث هنرستان فني و حرفه‌ای، درخواست معاوضه سه فقره از املاک مازاد خود در شهرستان بندرعباس با قطعه زمینی واقع در استان کرمان (که جهت احداث بيمارستان اعصاب و روان پگاه كرمان به شركت تعاوني خدمات درماني و بهداشتي پگاه كرمان واگذار شده) را به هیئت دولت ارائه نموده است.
درخواست معاوضه اراضی برای احداث هنرستان فني و حرفه‌ای در استان کرمان

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزارت آموزش و پرورش به استناد لايحه قانوني نحوه خريد و تملك اراضي و املاك براي اجراي برنامه‌های عمومي، عمراني و نظامي دولت، در برنامه دارد تا عرصه و اعیانی‌های احداثي در قطعه زمينی واقع در استان كرمان را جهت احداث هنرستان فني و حرفه‌ای تملك كند تا مجمع خيرين مدرسه‌ساز استان، پروژه را تكميل نمايد و به آموزش و پرورش تحويل دهد.

درحال حاضر، پلاک ثبتی فوق در اجراي ماده (100) قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت، طي قراردادی به نام دولت جمهوری اسلامی ایران و به نمایندگی سازمان ملي زمين و مسكن جهت احداث بيمارستان اعصاب و روان پگاه كرمان به شركت تعاوني خدمات درماني و بهداشتي پگاه كرمان واگذار شده و 50 درصد پروژه به اجرا درآمده است.

از آنجایی که مطابق نظر اداره كل راه و شهرسازي استان و برابر ماده (69) قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت و آیین‌نامه مستندسازي و تعيين بهره‌بردار اموال غيرمنقول دستگاه‌های اجرايي، امكان واگذاري ملک مذکور (عرصه و اعیان) به وزارت آموزش و پرورش وجود دارد، وزارت مورد اشاره در نظر دارد به منظور تامین منابع مالي مورد نیاز، سه قطعه از املاك خود واقع در شهرستان بندرعباس را به عنوان عوض املاک کرمان به شركت تعاوني پگاه واگذار نمايد.

لذا با توجه به مراتب فوق، این وزارت درخواست صدور مجوز لازم در این خصوص را به هیئت دولت ارائه نموده است.

لازم به ذکر است، از آنجایی که ارزش قطعه زمین واقع در کرمان کمتر از سه قطعه املاک معوض آموزش و پرورش است، قرار است مابه‌التفاوت قيمت املاك از سوی شركت پگاه به حسابی نزد خزانه واريز شود.

گفتنی است، درخواست مزبور مراحل بررسی خود را در کمیسیون لوایح هیئت دولت طی می کند.