کد خبر: 7981
تاریخ انتشار: چهارشنبه 8 بهمن 1399 - 10:28
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 58391/128015
تاریخ ابلاغ: 1399/11/07
هیئت دولت به استناد ماده واحده قانون اجازه تعيين و وصول حق امتياز فعاليت بخش غيردولتي در زمينه پست و مخابرات، مبلغ تسهیم درآمد و درصد خدمات عمومی اجباری مندرج در پروانه ارایه دهندگان خدمات دسترسی ماهواره ای و جرایم مربوط به نقض تعهدات را تعیین کرد.
تعیین مبلغ تسهیم درآمد و درصد خدمات عمومی ارایه دهندگان خدمات دسترسی ماهواره ای و جرایم نقض تعهدات

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزيران در جلسه 5 بهمن 1399 به پيشنهاد مشترك وزارت خانه هاي ارتباطات و فناوري اطلاعات، اطلاعات، امور اقتصادي و دارايي و سازمان برنامه و بودجه كشور و مبلغ تسهیم درآمد و درصد خدمات عمومی اجباری برای ارایه دهندگان خدمات ارتباطی و دسترسی ماهواره ای و نیز جرایم نقض تعهدات مربوطه را تعیین کرد.

بر اساس این مصوبه، دارنده پروانه ارایه خدمات دسترسی ماهواره ‏ای، موظف است سه درصد از درآمد سالیانه خود را تا پايان شهريور ماه سال بعد به عنوان مبلغ تسهیم درآمد سالیانه در هر سال مالی با اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به حساب سازمان نزد خزانه‏ داری‏ کل کشور واریز کند.

همچنین دارنده پروانه موظف است دو درصد از درآمد سالیانه خود را که برای ارایه خدمات عمومی اجباری در ناحيه خدمات تعيين شده راساً يا از طريق ديگر دارندگان پروانه هزينه کند.

علاوه بر این، دارنده پروانه موظف است یک درصد از درآمد سالیانه خود را به عنوان حق سازمان و حداکثر تا پايان شهريورماه سال بعد به حساب سازمان نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

تعیین نحوه و میزان اعمال جرایم نقض تعهدات دارندگان پروانه ارایه خدمات دسترسی ماهواره ای، از دیگر موارد ابلاغی این مصوبه به شمار می رود.

downlod