کد خبر: 7976
تاریخ انتشار: دوشنبه 6 بهمن 1399 - 11:06
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 56087/126669
تاریخ ابلاغ: 1399/11/05
هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اساسنامه صندوق حمايت از فرصت هاي شغلي افراد داراي معلوليت را به تصویب رساند.
تصویب اساسنامه صندوق حمايت از فرصت های شغلی افراد دارای معلوليت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه های 21 خرداد و 9 مهر  1399 به استناد قانون حمایت از حقوق معلولان، اساسنامه صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور را تصویب کرد.

مطابق این اساسنامه، به منظور ایجاد، توسعه و تقویت اشتغال و کارآفرینی و حمایت از فرصت‌های شغلی افراد دارای معلولیت، صندوق حمایت از فرصت های شغلی افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور ، وابسته به سازمان بهزیستی و دارای شخصیت حقوقی، اداری و مالی مستقل، تشکیل و اداره می‌شود.

مركز اصلي صندوق در تهران است که با سرمایه ای به ارزش 200 میلیارد ریال (از محل اعتبارات مصوب مربوط به سازمان بهزیستی) اداره می شود.

اعطاي تسهيلات خود اشتغالي و حمايت از كارآفرينان در راستاي توانمندسازي و ايجاد اشتغال براي افراد دارای معلولیت، اعطاي تسهيلات اعتباري در قالب‌های مختلف از قبیل قرض‌الحسنه جهت ايجاد فرصت هاي شغلي جديد براي افراد دارای معلولیت، كمك مالي جهت ایجاد زيرساخت‌های اشتغال براي افراد دارای معلولیت و نیز كمك به تأمين و پرداخت يارانه سود و كارمزد به مجريان طرح‌هاي اشتغال‌زا و كارآفريني افراد دارای معلولیت،  وظايف و اختيارات صندوق را تشکیل می دهد.

downlod