کد خبر: 7974
تاریخ انتشار: دوشنبه 6 بهمن 1399 - 10:52
کد پیشنهاد: 58405
تاریخ پیشنهاد: 1399/10/29
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1399/11/04
باتوجه به نیاز موجود جهت استفاده از ماشین آلات و تجهیزات پیمانکار چینی پروژه آزادراه تهران-شمال، در فرآیند احداث همین پروژه، وزارت راه و شهرسازی درخواست صدور مجوز ترخیص قطعی این ماشین آلات به کشور را به هیئت دولت ارسال نموده است.
درخواست ترخيص قطعی ماشين آلات مورد استفاده در پروژه آزاد راه تهران-شمال

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در فرآیند احداث پروژه آزادراه تهران-شمال، پیمانکار چینی منطقه یک پروژه موصوف نسبت به واردات موقت ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای این پروژه اقدام نموده است.

در حال حاضر باتوجه به درخواست شرکت آزاد راه تهران-شمال به عنوان طرف مشارکت احداث پروژه آزادراه تهران-شمال و نظر به اینکه پیمانکار چینی پس از پایان عملیات اجرایی و ایفای تعهدات قراردادی، ماشین آلات و تجهیزات فوق را به شرکت آزادراه تهران-شمال واگذار نموده است تا در بخش های دیگر پروژه مورد اشاره مورد استفاده قرار بگیرند، لذا وزارت راه و شهرسازی درخواست نموده تا مجوز ترخیص قطعی این اقلام از سوی هیئت دولت صادر شود.

همچنین وزارت مزبور درخواست نموده است تا تضامین داده شده از سوی این وزارت به گمرک جمهوری اسلامی ایران بابت ورود موقت ماشین آلات مذکور، پس از قطعی شدن پروانه های ورود موقت آزاد شود.

گفتنی است، این درخواست مراحل بررسی خود را در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت طی می کند.