کد خبر: 7962
تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 بهمن 1399 - 12:25
در جلسه امروز هیئت وزیران که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری و با رعایت پروتکل های بهداشتی به دو صورت حضوری و مجازی برگزار شد، آیین نامه تشویق صادرکنندگان نمونه مورد بازبینی قرار گرفت.
اصلاح آیین نامه «تشویق صادرکنندگان نمونه» در جلسه امروز دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، به موجب اصلاح آیین نامه فوق که به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و با توجه به تصمیم شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی به تصویب رسید، حضور مجدد صادرکنندگان ممتاز و نمونه ملی (در فرآيند انتخاب به عنوان صادركننده ممتاز و نمونه ملی) قبل از اتمام مهلت کارت ویژه، منوط به حداقل رشد 10 درصدی ارزش یا وزن صادرات به تشخیص کارگروه مربوطه در مقایسه با سال انتخاب می باشد.

گفتنی است، پیش از این اصلاحیه، شرط حضور مجدد صادركنندگان ممتاز و نمونه ملی در فرآیند انتخاب، افزايش حداقل 10 درصدی ارزش صادرات در مقايسه با سال انتخاب بود.

 

** بازنگری تعرفه های خدمات سلامت بخش خصوصی در دوره شیوع بیماری کرونا

هیئت وزیران به استناد قانون احکام دائمی برنامه های توسعه مبنی بر تکلیف دولت برای بازنگری سالانه ارزش نسبی و تعیین تعرفه خدمات سلامت با رعایت اصل تعادل منابع و مصارف و قیمت واقعی، با پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر اصلاح تعرفه های مزبور موافقت کرد.

 

** اصلاح مصوبه مربوط به اتصال بندر كاسپين به شبكه ريلي

دولت به منظور تأمین نظر مجلس شورای اسلامی درخصوص تأمین هزینه تملک اراضی پروژه احداث راه آهن رشت - کاسپین در محدوده منطقه آزاد تجاری - صنعتی انزلی، مصوبه مربوط به اتصال بندر كاسپين به شبكه ريلي را مورد بازنگری قرار داد.

مطابق اصلاح مصوبه فوق، سازمان منطقه آزاد تجاري صنعتي انزلي به منظور اتصال بندر كاسپين به شبكه ريلي می تواند از محل منابع داخلي خود، هزینه های تملک اراضی به میزان 50 میلیارد ریال و بخشي از منابع مالي عمليات اجرايي راه آهن خط اتصال بندر مزبور به راه آهن رشت انزلي به طول 8 كيلومتر خارج از محدوده مصوب منطقه آزاد ياد شده به مبلغ 400 ميليارد ريال را تأمين كند تا از طريق طرح احداث راه آهن قزوين رشت انزلي هزينه شود.