کد خبر: 7920
تاریخ انتشار: چهارشنبه 24 دی 1399 - 09:06
کمیسیون های هیئت دولت >> اقتصاد >> مصوبه
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 55520/121347
تاریخ ابلاغ: 1399/10/23
هیئت وزیران در راستای حمایت و تشویق خیران مدرسه ساز برای ساخت و توسعه فضاهای آموزشی در اقصی نقاط کشور، ضمن تصویب آیین نامه اجرایی بند (ج) ماده (63) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، با احتساب هزینه های اشخاص غیردولتی در احداث و تکمیل فضاهای آموزشی و پرورشی به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی موافقت کرد.
احتساب هزینه های اشخاص غیردولتی در احداث و تکمیل فضاهای آموزشی و پرورشی به عنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هيئت وزيران در جلسه 26 آذر 1399 به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور (با همکاری وزارت خانه های امور اقتصادی و دارایی و آموزش و پرورش) و به استناد بند (ج) ماده (63) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، آیین نامه اجرایی بند یادشده را تصویب کرد.

بر اساس این آیین نامه، هزينه های كليه اشخاص حقيقي و حقوقي غيردولتي در احداث، توسعه، تكميل و تجهيز فضاهاي آموزشي و پرورشي، خوابگاه هاي شبانه‌روزي و سالن‌هاي ورزشي وابسته به وزارت آموزش و پرورش كه در چهارچوب مصوبات شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان انجام مي‌شود، پس از تأييد سازمان به عنوان هزينه قابل قبول مالياتي محسوب می شود.

همچنین ادارات امور مالیاتی مکلفند هزینه‌های انجام گرفته در چهارچوب این آیین نامه را به عنوان هزینه قابل قبول مالیاتی بپذیرند.

downlod