کد خبر: 7910
تاریخ انتشار: شنبه 20 دی 1399 - 14:42
کد پیشنهاد: 58360
تاریخ پیشنهاد: 1399/10/16
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1399/10/17
در راستای بهره مندی دانش آموزان و ایتام بی بضاعت مناطق محروم کشور از آموزش مجازی، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری درخواست معافیت واردات یک هزار دستگاه تبلت دانش آموزی اهدایی ایرانیان ساکن کانادا از پرداخت سود بازرگانی را به هیئت دولت ارائه نموده است.
بررسی معافيت واردات تبلت های اهدايي خیران از پرداخت سود بازرگانی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» درپی شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سراسری مدارس کشور، ارائه آموزش به دانش آموزان در فضای مجازی درحال حاضر از طریق شبکه آموزشی دانش آموزی (شاد) صورت می پذیرد.

طبق بررسی های انجام شده، تعداد بسیاری از دانش آموزان به دلیل فقر مالی خانواده و عدم توانایی خرید تبلت، متاسفانه از آموزش بازمانده اند.

در همین راستا موسسه خیریه مهر گیتی، تهیه و تامین یک هزار دستگاه از طریق واردات تبلت های اهدایی خیران ایرانی مستقر در کانادا را تعهد و تقبل نموده است.

بنابراین به منظور ترغیب و تشویق برای مشارکت هرچه بیشتر در این امر مهم و جلوگیری از قطع ارتباط تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت مناطق روستایی و محروم، معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری درخواست نموده تا مجوز لازم جهت ورود یک هزار دستگاه رایانه دستی (تبلت دانش آموزی) اهدایی برای بهره مندی دانش آموزان و ایتام بی بضاعت مناطق محروم کشور از آموز ش مجازی، بدون پرداخت سود بازرگانی و پس از هماهنگی با وزارت آموزش و پرورش صادر شود.

گفتنی است، درخواست فوق مراحل بررسی خود را در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت طی می کند.