کد خبر: 7908
تاریخ انتشار: شنبه 20 دی 1399 - 11:57
کد پیشنهاد: 58361
تاریخ پیشنهاد: 1399/10/11
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1399/10/17
با توجه به ضرورت ساماندهی فعالیت‌ تولید کیف و کفش در شهرستان اسلامشهر و امکان استفاده از تکنولوژی روز دنیا در این زمینه، وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست مستثنی شدن احداث شهرك صنعتي كيف و كفش در شهرستان فوق از شمول شعاع ممنوعيت احداث صنايع در شعاع 120 كيلومتري تهران را به هیئت دولت ارائه نموده است.
درخواست احداث شهرك صنعتي كيف و كفش در شهرستان اسلامشهر

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» شهرستان اسلامشهر یکی از مناطق تولید کیف و کفش در استان تهران به شمار می رود که در آن تعدادی واحد صنفی و تولیدی مرتبط با این صنعت ولی در فضایی نامناسب به فعالیت مشغول هستند.

به ­دلیل عدم وجود اراضی یکپارچه، مرغوبیت‌ بالای اراضی برای فعالیت‌های کشاورزی و همچنین وجود مالکان متعدد مشاعی، تاکنون امکان ایجاد شهرک صنعتی توسط شرکت شهرک‌های صنعتی فراهم نگردیده است.

درحال حاضر، بخش خصوصی تمایل خود را برای ایجاد شهرک صنعتی تخصصی غیردولتی کیف و کفش، اعلام نموده و به همین منظور نیز 28 هکتار زمین، شناسایی و برای بررسی‌های زیست‌محیطی به سازمان محیط‌زیست استان معرفی شده است.

با توجه به اینکه اراضی یادشده در محدوده شعاع 120 کیلومتری تهران قرار دارد، سازمان مورد اشاره، اعلام نظر در این خصوص را منوط به اخذ مجوز از هیئت وزیران اعلام نموده است.

لذا با عنایت به ضرورت ساماندهی فعالیت‌های یاد شده در این شهرستان و امکان استفاده از تکنولوژی روز دنیا برای تولید محصولات مذکور، وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست نموده تا احداث شهرك صنعتي كيف و كفش در شهرستان اسلامشهر از شمول شعاع ممنوعيت احداث صنايع در شعاع 120 كيلومتري تهران مستثنی شود.

گفتنی است، درخواست مذکور مراحل بررسی خود را در کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت طی می کند.