کد خبر: 7725
تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 آذر 1399 - 13:54
در جلسه صبح امروز هیئت دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس جمهوری، حق امتیاز صدور پروانه فعالیت کارور (اپراتور) ماهواره ای مخابراتی در سال 1399 تعیین شد.
تعیین حق امتیاز صدور پروانه فعالیت کارور(اپراتور) ماهواره ای مخابراتی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در این جلسه که همانند جلسات گذشته دولت با رعایت مصوبه ستاد ملی کرونا و به دو صورت حضوری و مجازی برگزار شد، حق امتیاز صدور پروانه فعالیت کارور (اپراتور) ماهواره ای مخابراتی در سال 1399، مبلغ 90 میلیارد ریال تعیین گردید که باید در زمان صدور پروانه اخذ شود.

گفتنی است براساس ماده واحده قانون اجازه تعيين و وصول حق امتياز فعاليت بخش غيردولتي در زمينه پست و مخابرات - مصوب 1392- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مكلف است بابت فعاليت هاي ارائه خدمات پستي، مخابراتي، فناوري اطلاعات و صدور مجوز ايجاد شبكه هاي ارتباطات و فناوري اطلاعات با تصويب هیئت وزيران، مبالغي به عنوان حق‌ الامتياز و حق‌ السهم دولت و جريمه قانوني جبران عدم انجام تعهدات وصول و به حساب خزانه داري كل كشور واريز نمايد.

 

** صدور ضمانتنامه برای اجرایی شدن موافقتنامه افزایش سقف وام به پروژه بیمارستان جدید دکتر شریعتی

دولت به منظور تجهیز و تدارک منابع مالی خارجی مورد نیاز در چارچوب احکام برنامه های توسعه و قوانین بودجه سنواتی برای لازم الاجرا شدن موافقتنامه الحاقی افزایش سقف وام بانک توسعه اسلامی به پروژه بیمارستان جدید دکتر شریعتی در استان تهران، با صدور ضمانتنامه به مبلغ 23 میلیون و 50 هزار یورو موافقت کرد.

 

** ارجاع برخی از اختلافات در قراردادهای طرح های عمرانی دستگاه های اجرایی با پیمانکاران به شورای‌عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور

با تصویب هیئت وزیران و در راستای اصل (139) قانون اساسی، اختلاف های ناشی از اجرا یا تفسیر قراردادهای مربوط به تعداد 15 طرح عمرانی دستگاه های اجرایی با پیمانکاران و مشاوران برای داوری به شورای عالی فنی سازمان برنامه و بودجه کشور با توجه به تعیین شورای مذکور به عنوان مرجع داوری، ارجاع شد.

 

** موافقت دولت با اصلاح مصوبه های مربوط به تشکیل شورای توسعه سواحل مکران

هیئت وزیران در ادامه، با پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی مبنی بر اصلاح تصویب نامه های مربوط به تشکیل شورای توسعه سواحل مکران موافقت کرد.