کد خبر: 7675
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 آبان 1399 - 16:07
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 58131/93972
تاریخ ابلاغ: 1399/08/20
معاون اول رئیس جمهور مصوبه مربوط به صدور مجوز موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فیلیپین را ابلاغ کرد.
صدور مجوز موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین ایران و فیلیپین

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در جلسه هیئت وزیران مورخ 18 آبان 1399، به وزارت راه و شهرسازی اجازه داده شد نسبت به مذاکره، پاراف و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری فیلیپین اقدام نماید.

موافقتنامه کشتیرانی تجاری – دریایی بین ایران و فیلیپین در سال 1374 توسط وزرای دو کشور امضا شد، لیکن پس از آن طرف فیلیپینی خواستار اعمال اصلاحاتی در متن مذکور گردید که متعاقب آن، هیئت های کارشناسی دو کشور در آبان ماه 1386 طی جلسه مشترکی متن پیش­نویس اصلاحی موافقتنامه را مورد بررسی قرار دادند و پس از آن سازمان بنادر و دریانوردی نظرات خود را پیرامون اختلافات موجود به وزارت امورخارجه جهت انعکاس به طرف فیلیپینی ارسال نمود که علیرغم پیگیری های متعدد، پاسخی از سوی طرف فیلیپینی دریافت نگردید.

با عنایت به طولانی شدن مدت زمان انجام مذاکرات و با توجه به تغییر متن نمونه پیش نویس موافقتنامه کشتیرانی تجاری – دریایی و نیز با توجه به پیگیری های اخیر سفارت فیلیپین در ایران، پیشنهاد انعقاد موافقتنامه میان دو کشور، به تصویب هیئت وزیران رسید.

downlod
آخرین مصوبات