کد خبر: 7544
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 مهر 1399 - 12:37
کمیسیون های هیئت دولت >> لوایح >> مصوبه
نوع مصوبه: تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
شماره مصوبه: 57916/83817
تاریخ ابلاغ: 1399/07/22
وزیران عضو کمیسیون لوایح با واگذاری 30 ساله حق استفاده از 10 هزار متر مربع اراضی یک پلاک ثبتی در روستای جکیگور شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان به جمعیت هلال احمر جهت احداث پایگاه امدادی موافقت کردند.
صدور مجوز واگذاري اراضی برای احداث پايگاه امدادي به جمعيت هلال احمر

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه 31 شهریور 1399 به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس‌جمهور، با واگذاری 30 ساله حق استفاده از 10 هزار متر مربع اراضی یک پلاک ثبتی واقع در روستای جکیگور شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان به جمعیت هلال احمر جهت احداث پایگاه امدادی موافقت کردند.

بر این اساس، واگذاری حق استفاده موضوع این تصویب‌نامه در مدت تعیین شده مشروط به حفظ حقوق مالکیت دولت و تداوم فعالیت با اهداف و وظایف جمعیت هلال احمر با تأیید سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر منابع طبیعی) است.

هم چنین، نظارت بر اجرای طرح بر عهده سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور است و تمدید حق استفاده یادشده برای دوره‏های بعدی با تأیید دستگاه ناظر، پس از بررسی درخواست توسط کمیسیون مستندسازی و تعیین بهره‌بردار اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی منوط به تصویب هیئت وزیران خواهد بود.

افزون بر این، جمعیت هلال احمر مجاز است نسبت به احداث یا تکمیل بنا در محدوده یادشده اقدام نماید. این امر موجب مالکیت عرصه و اعیان برای جمعیت مورد اشاره نبوده و در قبال مستحدثات مزبور صرفاً حق استفاده در دوره یادشده و در مهلت تمدیدی را دارد.

علاوه بر این، در صورت تغییر اهداف و موضوع فعالیت، حق استفاده یادشده ساقط و محدوده با مستحدثات به دولت اعاده می‌شود.

downlod