کد خبر: 7527
تاریخ انتشار: سه شنبه 22 مهر 1399 - 10:29
کمیسیون های هیئت دولت >> امور دولت >> مصوبه
نوع مصوبه: تصویب نامه
شماره مصوبه: 58084/82379
تاریخ ابلاغ: 1399/07/20
دولت با اختصاص مبلغ 500 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت به منظور جبران خسارات وارده به جامعه عشایری کشور در اثر بارندگی های سال جاری و نیز رفع نیاز و مشکلات آنان در راستای جهش تولید و بازتوانی معیشتی فعالیت های تولیدی و تأمین آب، علوفه و آبرسانی، موافقت کرد.
اختصاص تسهیلات بانکی برای جبران خسارات ناشی از بارندگی به عشایر کشور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هيئت وزيران در جلسه 16 مهر 1399 به پیشنهاد وزارت کشور و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، با تخصیص مبلغ 500 میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت با سود و کارمزد چهار درصد و دوره بازپرداخت پنجساله به منظور جبران خسارت وارده به عشایر کشور در اثر بارندگی‌های سال‌جاری و هم چنین رفع نیاز و مشکلات آنان در جهش تولید و بازتوانی معیشتی فعالیت‌های تولیدی و تأمین آب، علوفه و آب رسانی موافقت کرد.

 این تسهیلات با راهبری بانک مرکزی و از طریق بانک‌های عامل با معرفی سازمان امور عشایری ایران بین عشایر کشور و تشکل‌های عشایری آسیب‌دیده ناشی از بارندگی‌های سال‌جاری با ضمانت زنجیره‌ای پرداخت می‌شود.

هم چنین، سازمان امور عشایر ایران موظف است گزارش عملکرد این تصویب نامه را در مقاطع زمانی سه ماهه به وزارت کشور و سازمان های برنامه و بودجه کشور و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.

downlod