کد خبر: 7434
تاریخ انتشار: شنبه 5 مهر 1399 - 15:41
شماره مصوبه: 58019/75195
تاریخ ابلاغ: 1399/07/05
با امضای معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی بند (3) قانون الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پررورش را به تصویب رساند.ابلاغ شد.
اصلاح آیین نامه اجرایی مربوط به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پررورش

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، هیئت وزیران در جلسه مورخ 2 مهر 1399، با اصلاح آیین نامه اجرایی مربوط به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پررورش موافقت کرد.

به موجب اصلاحیه مذکور، مربیان پیش دبستانی، آموزشیار نهضت سوادآموزی و آموزش دهنده مستمر نهضت سوادآموزی مندرج در این آیین نامه، حق الزحمه خود را از محل اعتبارات دولتی یا سرانه مدارس و مشارکت های مردمی دریافت می نمایند.

همچنین براساس اصلاح آیین نامه یاد شده، به افرادی که طی سال های تحصیلی 1388-1387 و یا 1389-1388 با دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی از طریق شرکت های خرید خدمات آموزشی با اداره کل آموزش و پرورش قرارداد مستقیم داشته و حقوق خود را از اعتبارات دولتی (شرکت های طرف قرارداد با آموزش و پرورش) دریافت نموده اند، «خرید خدمات آموزشی» اطلاق می شود.

مصادیق مربوط به سرانه مدارس و مشاركت هاي مردمي (سازكار مدير مدرسه، انجمن اولياء و مربيان، كارفرما، موسس يا شركت هاي طرف قرار داد با آموزش و پرورش) در شيوه نامه موضوع ماده (2) آئين نامه، ظرف يك ماه  توسط وزارت تعيين و ابلاغ خواهد شد.

لازم به ذکر است، استمرار به کارگیری مشمولان مواد (4) و (5) این آیین نامه که نمره قبولی در آزمون داخلی کسب نکنند، در صورت نیاز آموزش و پرورش صرفا در سال تحصیلی 1399-1400، مانعی ندارد.

downlod
آخرین مصوبات