کد خبر: 7346
تاریخ انتشار: دوشنبه 24 شهريور 1399 - 12:11
کد پیشنهاد: 57957
تاریخ پیشنهاد: 1399/05/22
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1399/05/27
وزارت جهاد کشاورزی با توجه به نياز سازمان شيلات ايران به اسكله بندر صيادي كياشهر، درخواست تغيير كاربري اسكله مذکور از "مسافر" به "صيادي" را به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارائه نموده است.
درخواست تغيير كاربري اسكله بندر كياشهر از

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» بندر صيادي كياشهر با داشتن اراضی پشتیبانی، حوضه و اسکله مناسب، گزینه مناسبی برای پشتیبانی و توسعه مزارع پرورش ماهی در دریا برای شیلات استان گیلان به شمار می رود. در همین راستا سازمان شیلات ایران به عنوان متولی صید و صیادی و پرورش آبزیان در جهت تحقق ماموریت ابلاغی از سوی فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی، ضمن انجام برنامه ریزی های لازم، در سال 1396 اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی برای تجهیز جایگاه سوخت، تجهیزات بندری و سیستم های مکانیکی و برقی سایبان و اسکله شناور این بندر هزینه نموده است.

از آنجایی که مطابق تصمیم دولت در سال 1394 کاربری این اسکله از "بار و مسافر" به "مسافر" تغییر یافت و نیز با توجه به نياز سازمان شيلات ايران به اسكله بندر صيادي كياشهر كه محل تردد قايق هاي يگان حفاظت منابع و پهلو گيري شناورهاي صيادي كيلكا مي باشد و هم چنين، استقرار سايت پشتيباني ققس هاي دريايي و بهره مندي از آن براي فعاليت مربوط به مولدين ماهيان خاوياري، وزارت جهاد کشاورزی درخواست تغيير كاربري اسكله مذکور از "مسافر" به "صيادي" را ارائه نموده است.