کد خبر: 7341
تاریخ انتشار: سه شنبه 18 شهريور 1399 - 14:54
کد پیشنهاد: 57925
تاریخ پیشنهاد: 1399/05/06
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1399/05/11
وزارت ورزش و جوانان با توجه به ثبت جهانی رشته ورزشی چوگان و لزوم گسترش این ورزش اصیل ایرانی، درخواست واگذاري حق استفاده از مجموعه سواركاري شهدا (قصر فیروزه سابق) به فدراسيون چوگان را به کمیسیون لوایح هیئت دولت ارائه نموده است.
بررسی صدور مجوز واگذاري حق استفاده از مجموعه سواركاري شهدا به فدراسيون چوگان

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به عنوان یک شرکت صد در صد دولتی از شرکت های وابسته به وزارت ورزش و جوانان به شمار می رود.

پس از تشکیل این شرکت به منظور تقویت بنیه مالی آن، تعدادی از املاک سازمان تربیت بدنی وقت یا ادارات تابعه استانی از جمله مجموعه سوارکاری شهدا (قصر فیروزه سابق) به شرکت فوق منتقل شد که این مجموعه همچون سایر املاک شرکت مورد اشاره، دراجرای قانون سیاست های کلی اصل (44)­ در فهرست بنگاه های قابل واگذاری به بخش خصوصی قرار گرفته است.

در حال حاضر با توجه به ثبت جهانی رشته ورزشی چوگان و لزوم احیا و گسترش این ورزش اصیل ایرانی و حسب درخواست فدراسیون چوگان مبنی بر واگذاری حق استفاده از مجموعه سوارکاری شهدا به آن فدراسیون، وزارت ورزش به استناد تبصره (5) ماده (69) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، درخواست واگذاری حق استفاده مجموعه مزبور به فدراسیون چوگان را به هیئت دولت ارائه نموده است. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: