کد خبر: 7324
تاریخ انتشار: يکشنبه 16 شهريور 1399 - 13:32
کد پیشنهاد: 57967
تاریخ پیشنهاد: 1399/05/26
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1399/05/28
بررسی طرح پیشنهادی شهرداری تهران که با هدف افزایش ضریب ایمنی اماکن و ساختمان ها و پیشگیری از وقوع حوادث آتش سوزی و خسارات جانی و مالی تدوین شده، در دستور کار کمیسیون خاص امور کلانشهرهای هیئت دولت قرار دارد.
ارائه طرح پیشگیری و آمادگی مقابله با حوادث و ارتقای ایمنی اماکن و ساختمان ها

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» ناایمنی ساختمان های درحال بهره برداری در سطح شهرها طی سال های گذشته موجب بروز آتش سوزی و حوادث تلخی شده که در مواردی مانند ساختمان های وزارت نیرو، پلاسکو و کلینیک سینا، تعدادی از شهروندان جان خود را از دست داده و خسارات مالی زیادی برجای مانده است.

بررسی ها و آسیب شناسی های صورت گرفته، حاکی از آن است که مهمترین علل وقوع آتش سوزی ها و حوادث گذشته، عدم اجرای کام دستورالعمل ایمنی می باشد که این موضوع در ساختمان های تجمعی موجود، ابعاد خسارات مالی و جانی را در صورت وقوع حادثه، چندین برابر خواهد نمود.

از سوی دیگر مطالعه تجارب جهانی حاکی از آن است که بهره گیری از فناوری های روز نظیر سامانه های برخط مانیتورینگ ایمنی و آتش نشانی در کنار اجرای مناسب دستورالعمل های ایمنی، استفاده از ظرفیت بیمه ها و ... نقش موثری در افزایش سطح ایمنی اماکن و ساختمان ها و کاهش خسارات داشته است.

براین اساس و با هدف افزایش ضریب ایمنی ساختمان های موجود و درحال بهره برداری وزارت خانه ها، سازمان ها و نهادهای عمومی دولتی و غیردولتی و سایر اماکن تجمعی تابع یا وابسته به بخش های دولتی، عمومی و خصوصی و عدم تکرار حوادث تلخ گذشته، شهرداری تهران مجموعه اقدامات و ضوابطی را تدوین و جهت سیر مراحل بررسی به هیئت دولت ارائه نموده است.

downlod
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: