کد خبر: ۷۱۷۶
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
صفحه اول >> صفحه نخست >> عمومی
از ابتدای مهر سال گذشته تا ۴ مرداد سال آبی ۹۹-۹۸
وزارت نیرو در جدیدترین گزارش آماری خود در خصوص وضعیت بارندگی کشور در طول سال آبی اخیر، از کاهش هشت درصدی بارش های جوی نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته خبر داد.

کاهش ۸ درصدی میزان بارندگی طی سال آبی اخیر

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، طبق گزارش آماری منتشر شده از سوی وزارت نیرو، ارتفاع کل ریزش های جوی کشور معادل ۹ /۳۱۰ میلیمتر بوده است که این مقدار نسبت به دوره های مشابه دراز مدت (۲۴۲/۲ میلیمتر) معادل ۲۸ درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته (۳۳۷/۶ میلیمتر) ۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.

بیشترین کاهش بارندگی سال آبی جاری و مقایسه آن با متوسط درازمدت مربوط به استان های اردبیل، چهارمحال و بختیاری و خوزستان به ترتیب با (۸-)، (۷-) و (۳-) درصد است. همچنین استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان به ترتیب با (۱۲۰)، (۹۶) و (۹۲) درصد، بیشترین افزایش بارندگی سال آبی جاری و مقایسه آن با متوسط دراز مدت را به خود اختصاص داده اند.

وزارت نیرو همچنین در گزارش خود، با اشاره به آمار بهره برداری از سدهای مخزنی کشور تا پایان ۴ مرداد ماه سال آبی ۹۹-۹۸، حجم آب موجود مخازن در سال جاری را ۳۴/۱۳ میلیارد مترمکعب برآورد کرده که نسبت به سال گذشته ۵ درصد کاهش داشته است.

تهیه و توزیع آب نیز در هفته جاری در کشور معادل ۱۴۴،۱۹۱ مترمکعب بوده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته، ۲ درصد رشد داشته است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: