کد خبر: ۷۱۲۴
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۹
کد پیشنهاد : ۵۷۸۵۹
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
وزارت نیرو پیشنهاد افزایش تعرفه آب تحویلی و یا برداشتی موارد خاص مانند کشتی ها، شناورها، تانکر‌های خدماتی و ... به میزان ۱۵ درصد از ابتدای سال ۱۳۹۹ توسط هیئت مدیره شرکت‌های آب منطقه‌ای و سازمان آب و برق خوزستان را جهت سیر مراحل تصمیم گیری به هیئت دولت ارسال کرده است.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» بر اساس حکم ماده (۷) مصوبه مورخ ۲۶ دی ماه ۱۳۹۴ شورای اقتصاد و اصلاحیه آن، تعرفه آب تحویلی و یا برداشتی برای موارد خاص همچون کشتی‌ها، شناورها، تانکرهای خدماتی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و واحدهای مستقر در آن ها و ... با رعایت شرایط آبی، اجتماعی و اقتصادی منطقه توسط هیئت مدیره شرکت‌های آب منطقه‌ای و سازمان آب و برق خوزستان تعیین می‌گردد.

این امر در حالی است که طبق مفاد بند (ف) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، در مواردی که اختیار افزایش بهای آب، برق و گاز مصرفی به شرکت‌های دولتی ذی ربط داده شده، اعمال افزایش فقط با پیشنهاد وزارت خانه مربوطه و تصویب هیئت وزیران امکان‌پذیر است.

لذا با توجه به موارد فوق، وزارت نیرو پیشنهاد مرتبط با تعیین تعرفه آب در خصوص موارد گفته شده را برای سیر مراحل تصویب به کمیسیون اقتصاد هیئت دولت ارائه نموده است.

مطابق این متن پیشنهادی «تعرفه آب تحویلی و یا برداشتی برای موارد خاص، از ابتدای سال ۱۳۹۹ به میزان ۱۵ درصد نسبت به مصوبات سال گذشته هیئت مدیره شرکت های آب منطقه ای و سازمان آب و برق خوزستان افزایش می یابد.»

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون