کد خبر: ۷۰۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
شماره مصوبه : ۵۷۶۳۴/۴۰۵۳۵
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
با تصویب وزیران عضو کمیسیون لوایح حق استفاده از دو هزار هکتار از اراضی یک پلاک ثبتی واقع در شهرستان کرون محور اصفهان - داران استان اصفهان جهت ادامه اجرای طرح های دارویی و غذایی و سرمایه گذاری در این زمینه به مدت سی سال به مجتمع کشت و صنعت غذایی و دارویی شهید مدرس جهاد دانشگاهی واگذار می شود.

صدور مجوز واگذاری مدت دار اراضی مورد نیاز به مجتمع کشت و صنعت غذایی و دارویی شهید مدرس جهاد دانشگاهی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت دادگستری و به استناد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، با واگذاری سی ساله حق استفاده از دو هزار هکتار از اراضی یک پلاک ثبتی واقع در شهرستان کرون محور اصفهان - داران استان اصفهان به مجتمع کشت و صنعت غذایی و دارویی شهید مدرس جهاد دانشگاهی جهت ادامه اجرای طرح­ های دارویی و غذایی و سرمایه­ گذاری در این زمینه موافقت کردند.

مطابق این تصمیم، این مجوز جهت استقرار، اجرا و بهره ‏برداری از محدوده مطابق طرح مصوب، معتبر است. پس از رفع نیاز از طرح یادشده و پایان دوره بهره ‏برداری، تداوم وضع ید و بهره‏ برداری فاقد مجوز قانونی است و سازمان جنگل ­ها، مراتع و آبخیزداری کشور مکلف به اقدام طبق قانون می‏باشد.

هم چنین، سازمان جنگل ­ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر منابع طبیعی) مسئول نظارت بر بهره ‏برداری از محدوده مطابق طرح مصوب می‏ باشد.

افزون بر این، در طول مدت اجرا و بهره ‏برداری از طرح، جهاددانشگاهی مسئولیت حفظ و نگهداری از محدوده طرح مصوب را با هماهنگی نماینده دولت (سازمان جنگل ­ها، مراتع و آبخیزداری کشور) بر عهده دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون