کد خبر: ۷۰۶۹
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
شماره مصوبه : ۵۷۴۷۶/۴۰۵۴۷
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۹/۰۴/۱۸
با موافقت وزیران عضو کمیسیون لوایح، اراضی لازم به سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور جهت احداث بازداشتگاه سربیشه واگذار می‌شود.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ به پیشنهاد معاونت حقوقی رییس جمهور و به استناد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، با واگذاری اراضی لازم به سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور جهت احداث بازداشتگاه سربیشه موافقت کردند.

بر این اساس، حق بهره ‏برداری از منافع سه هکتار از اراضی ملی قابل واگذاری یک پلاک ثبتی واقع در شهرستان سربیشه استان خراسان­ جنوبی موسوم به مرتع سربیشه با حفظ وضعیت انفالی و مالکیت دولت جمهوری اسلامی ایران با نمایندگی سازمان جنگل­ ها، مراتع و آبخیزداری کشور و با رعایت ملاحظات زیست محیطی جهت اجرای طرح‏ احداث بازداشتگاه فوق در اختیار این سازمان  قرار می‏ گیرد.

هم چنین، این مجوز جهت استقرار، اجرا و بهره ‏برداری از محدوده مطابق طرح مصوب، معتبر است. پس از رفع نیاز از طرح یادشده و پایان دوره بهره ‏برداری، تداوم وضع ید و بهره ‏برداری فاقد مجوز قانونی است و سازمان جنگل­ ها، مراتع و آبخیزداری کشور مکلف به اقدام طبق قانون است.

افزون بر این، در طول مدت اجرا و بهره ‏برداری از طرح، سازمان زندان­ ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور مسئولیت حفظ و نگهداری از محدوده طرح مصوب را با هماهنگی نماینده دولت (سازمان جنگل ­ها، مراتع و آبخیزداری کشور) بر عهده دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون