کد خبر: ۷۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹
کد پیشنهاد : ۵۷۸۱۴
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
وزارت جهاد کشاورزی طی پیشنهادی به کمیسیون اقتصاد دولت، خواستار اعمال تخفیف تا ۵۰ درصد برای فروش اراضی واگذار شده توسط این وزارتخانه شده است.

پیشنهاد اعمال تخفیف تا ۵۰ درصد برای فروش اراضی واگذار شده توسط وزارت جهاد کشاورزی

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، وزارت جهاد کشاورزی به منظور ایجاد انگیزه برای مجریان طرح های زراعی و باغی که عموماً پس از مدت زمان طولانی به ثمر می رسند، پیشنهاد الحاق یک تبصره به ماده (۷۵) قانون وصول برخی از درآمدهای دولت جهت لحاظ نمودن تخفیف تا ۵۰ درصد برای بهای فروش اراضی واگذار شده در قالب طرح های اقتصادی را جهت بررسی و تصویب، به کمیسیون اقتصاد دولت ارایه کرده است.

به موجب تبصره مذکور، به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داده می شود اراضی موضوع ماده (۷۵) قانون وصول برخی از درآمدهای دولت که به صورت شرکت تعاونی، فردی، گروه های مشاعی یا در چارچوب طرح های اقتصادی واگذار شده را پس از بهره برداری با اعمال حداکثر تا ۵۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت کارشناسی روز، به فروش رسانده و درآمد حاصله را به حساب های مربوطه نزد خزانه داری کل واریز نماید.

لازم به ذکر است در گذشته نیز امکان اعمال تخفیف تا ۵۰ درصد در ماده (۳) آیین نامه اجرایی ماده قانونی مذکور پیش بینی شده بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون