کد خبر: ۶۹۹۶
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۹
کد پیشنهاد : ۵۴۶۶۹
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۶/۰۶/۲۲
رئیس جمهور قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فسادپذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای اینگونه جابجایی ها (مورخ دهم شهریور ۱۳۴۹) را برای اجرا به دستگاه اجرایی ذی ربط ابلاغ کرد.

قانون الحاق ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فسادپذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای اینگونه جابجایی ها

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی، رییس جمهور «قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فسادپذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای اینگونه جابجایی ها» را که پیش از این با عنوان لایحه به مجلس شورای اسلامی تقدیم و در جلسه علنی مورخ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ تصویب و به تأیید شورای نگهبان رسیده بود، برای اجرا به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کرد.

به موجب این قانون، به دولت جمهوری اسلامی ایران اجازه داده می شود به موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فسادپذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای اینگونه جابجایی ها (مورخ دهم شهریور ۱۳۴۹) ملحق گردد و اسناد الحاق را نزد امین اسناد موافقتنامه تودیع نماید.

موافقتنامه مذکور با هدف بهبود شرایط حفظ کیفیت مواد غذایی فسادپذیر در زمان جابجایی آنها به ویژه در تجارت بین المللی و با توجه به اینکه بهبود این شرایط احتمالاً گسترش تجارت مواد غذایی فسادپذیر را ترغیب می کند، بین طرف های متعاهد منعقد شده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون