کد خبر: ۶۹۴۵
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹
کد پیشنهاد : ۵۷۶۷۵
تاریخ ثبت پیشنهاد : ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
نیروی انتظامی به منظور پیشگیری از هزینه‌های مالی نگهداری و توسعه انبار پلاک‌های فک شده و رفع مشکلات اختصاص پلاک در فرایند شماره گذاری وسایل نقلیه، پیشنهاد اصلاح تبصره ماده (۵) آیین نامه راهنمایی و رانندگی درخصوص فک پلاک را جهت سیر مراحل بررسی به کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت ارائه نموده است.

 به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس ماده (۵) آیین­ نامه راهنمایی و رانندگی، پلیس موظف است پلاک­های فک شده وسایل نقلیه را به هنگام نقل و انتقال، اوراق شدن و یا از بین رفتن وسیله نقلیه تا زمان خرید خودرو جدید توسط صاحب پلاک، نزد خود نگهداری نماید.

 در طول مدت ۱۵ سال از اجرای طرح تعویض پلاک وسایل نقلیه (بهمن ۱۳۸۲) بسیاری از پلاک ها منفک شده در فرایند خدمات مذکور، به دلیل عدم خریداری خودرو جدید توسط صاحب پلاک، از چرخه عملیاتی برای اختصاص به خودرو دیگر خارج شده و ضمن تحمیل هزینه های مالی بسیار زیاد برای نگهداری و توسعه انبار پلاک، ادامه روند اختصاص پلاک در فرایند شماره گذاری وسایل نقلیه به علت تمام شدن ظرفیت پلاک ها در آینده پلیس را با مشکل اساسی مواجه خواهد نمود.

بر همین اساس نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به منظور پیشگیری و رفع مشکل مطرح شده، پیشنهاد اصلاح تبصره ماده (۵) آیین نامه راهنمایی و رانندگی را ارائه کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون