کد خبر: ۶۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
کد پیشنهاد : ۵۷۶۸۷
وزارت کشور پیشنهاد اختصاص اعتبار مورد نیاز جهت احداث، تکمیل و تجهیز مراکز مدیریت و کنترل حوادث در مراکز  ۳۱ استان کشور را ارائه کرده است.

پیشنهاد اختصاص اعتبار مورد نیاز جهت احداث، تکمیل و تجهیز مراکز مدیریت و کنترل حوادث در مراکز  ۳۱ استان کشور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» سازمان مدیریت بحران کشور به منظور ایجاد مکانی ایمن و مقاوم، با قابلیت خدمات رسانی بی­وقفه و ایجاد سامانه فرماندهی واحد در زمان وقوع مخاطرات طبیعی، برنامه احداث مراکز مدیریت و کنترل حوادث در ۳۱ استان کشور را در دستور کار قرار داده است.

احداث این مراکز با توجه به کاربریهای ویژه نظیر سالن پایش و مانیتورینگ، نقش بسزایی در کاهش ریسک خواهد داشت ضمن آنکه  از اولویت های برنامه­ جامع مدیریت بحران درکشور نیزمحسوب می شود.

گفتنی است، تا کنون ۱۸ مرکز مدیریت و کنترل حوادث تکمیل، شش پروژه به صورت نیمه ­تمام رها شده و عملیات اجرایی در هفت استان کشور بدلیل عدم اختصاص اعتبارات مورد نیاز شروع نشده است.  

از آنجائیکه احداث مراکز مدیریت و کنترل حوادث در مراکز استانها، نقش مؤثری در مدیریت خطرپذیری کشور و کاهش خسارات جانی و مالی وارده ناشی از وقوع مخاطرات طبیعی دارد، درخواست اختصاص اعتبارت مورد نیاز برای این پروژه ها ارائه شده که در حال بررسی در کمیسیون اقتصاد هیئت دولت است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون