کد خبر: ۶۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۵۱۰۲/۲۲۴۰۳
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
معاون اول رئیس جمهور، مصوبه نحوه تشکیل انجمن‌های رشته‌های مربوط در فدراسیون‌های ورزشی چند رشته‌ای را برای اجرا به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ کرد.

ابلاغ نحوه تشکیل انجمن‌های رشته‌های مربوط در فدراسیون‌های ورزشی چند رشته‌ای

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران به پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان تصویب کرد، در فدراسیون های چندرشته ای به منظور انجام امور هر رشته به صورت مجزا، انجمن رشته مربوط در چهارچوب آیین نامه ای که به تصویب مجمع فدراسیون می رسد تشکیل می گردد. انجمن از نظر شخصیت حقوقی مستقل و از نظر مسایل اداری، مالی، معاملاتی، فرهنگی و فنی زیرنظر فدراسیون خواهد بود. رؤسای انجمن های ورزشی که رشته/ رشته های ورزشی آنان در بازی های المپیک، پارالمپیک، آسیایی و پارآسیایی شرکت دارند عضو دارای حق رأی در مجمع عمومی فدراسیون مربوط هستند.

هم‌چنین، فدراسیون های ورزش های همگانی، روستایی و بازی های بومی- محلی، زورخانه ای و کشتی پهلوانی و فدراسیون های چندرشته ای (به تشخیص وزارت ورزش و جوانان) از نظر ترکیب مجمع عمومی تابع دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان خواهند بود.

گفتنی است، فدراسیون های پزشکی ورزشی و اسلامی ورزش زنان از نظر اهداف، وظایف و اختیارات، عضوگیری و ترکیب مجمع عمومی تابع دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان خواهند بود.

فدراسیون های ورزش دانش آموزی، ورزش دانشگاهی و ورزش کارگری که عهده دار اداره رشته های ورزشی در بین جمعیت های تحت پوشش وزارتخانه های مربوط هستند به عنوان فدراسیون صنفی شناخته می شوند. در مجمع عمومی این فدراسیون ها وزیر مربوط یا معاون ایشان به عنوان رییس مجمع عمومی تعیین شده و نماینده وزارت ورزش و جوانان نیز در مجمع عمومی با حق رأی حضور خواهد داشت.

لازم به ذکر است، آیین نامه نحوه فعالیت هیئت های استانی و شهرستانی در چهارچوب اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین و مقررات مربوط به تصویب وزیر ورزش و جوانان خواهد رسید.

افزئن بر این، آیین نامه های مرتبط با اساسنامه فدراسیون ها توسط وزارت ورزش و جوانان در چهارچوب قوانین و مقررات مربوط ابلاغ می شود.

وزارت ورزش و جوانان مسئولیت نظارت بر اجرای این تصویب نامه و اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون های ورزشی را برعهده خواهد داشت. وزیر ورزش و جوانان به عنوان رییس مجمع عمومی تعیین و احکام اعضای هیئت رییسه فدراسیون توسط رییس مجمع صادر می شود.

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون