کد خبر: ۶۹۰۰
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۷۵۱۵/۲۱۲۴۷
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۹/۰۳/۰۳
هیئت وزیران به استناد قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و در راستای نوسازی نظام آماری و با هدف افزایش سرعت و کاهش هزینه اجرا و نیز کاهش بار پاسخگویی، با تشکیل «ستاد ملی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا» موافقت کرد.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و در اجرای قانون احکام دایمی برنامه های توسعه کشور، مرکز آمار ایران را مکلف کرد در راستای نوسازی نظام آماری کشور و با هدف افزایش سرعت و کاهش هزینه اجرا و نیز کاهش بار پاسخگویی، با تشکیل ستاد ملی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ثبتی مبنا، سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۴۰۵ و پس از آن در دوره‌های زمانی معین را با رویکرد ثبتی مبنا اجرایی نماید. دبیرخانه ستاد مذکور در مرکز آمار ایران مستقر خواهد بود.

سازمان برنامه و بودجه کشور (رییس ستاد) و وزارت‌خانه های کشور، ارتباطات و فناوری اطلاعات، راه و شهرسازی، آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نیرو و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سازمان های اداری و استخدامی کشور، اعضای این ستاد را تشکیل می دهند.

هم‌چنین، مطابق این تصمیم کلیه وزارت‌خانه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و شرکت‌های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی و نهادهای عمومی غیردولتی مکلفند ضمن همکاری کامل با مرکز آمار ایران، هر نوع ریزداده و اطلاعات آماری موردنیاز را در چهارچوب قانون مرکز آمار ایران، بدون اخذ وجه در اختیار مرکز یادشده قرار دهند.

بر این اساس، تصویب‌نامه شماره ۲۶۵۸۱/ت ۳۷۱۴۷ هـ مورخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶ لغو می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون