کد خبر: 6880
تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 مرداد 1399 - 17:54
کمیسیون های هیئت دولت >> فرهنگی >> نتیجه جلسه
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی مطرح شد؛
در جلسه اصلی کمیسیون فرهنگی که در روز یکشنبه مورخ ۲۹ تیر ۱۳۹۹ به ریاست دکتر صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، اعضای کمیسیون به بحث و بررسی پیرامون ابعاد فرهنگی - اجتماعی بیماری کرونا و تبعات آن در حوزه مأموریت ها و مسائل اجرایی دستگاه های عضو کمیسیون پرداختند.

بررسی ابعاد فرهنگی - اجتماعی بیماری کرونا و تبعات آن در حوزه مأموریت ها و مسائل اجرایی دستگاه های عضو کمیسیون فرهنگی هیئت دولت

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت»، در این جلسه، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با ارایه گزارشی از آسیب های ناشی از همه گیری کرونا در فعالیت های بخش خصوصی تحت نظارت این وزارتخانه، به تشریح اقدامات وزارتخانه متبوع خود در مقابله با این آسیب ها پرداخت.

وی با اشاره به اینکه یکی از زمینه فعالیت های متأثر از همه گیری، تولید صنایع دستی است، افزود: در حوزه صنایع دستی تعداد قابل توجهی از تولیدکنندگان زنان سرپرست خانوار می باشند و در شرایط موجود، حمایت دولت از این بخش ضروری است.

در ادامه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به به تبعات کاهش زمان فراغت شهروندان در زمان شیوع کرونا، اظهار داشت: آسیب دیدن موضوع فراغت می تواند با سایر اسدادهای فرهنگی جامعه هم افزایی داشته باشد. به عنوان مثال سفرهای خانوادگی نقش مثبتی بر کاهش شکاف نسلی دارند که کاهش آن می تواند بر روی افزایش شکاف نسلی اثرگذار باشد.

در ادامه جلسه، دکتر طالبی دبیر کمیسیون فرهنگی دولت پیشنهاد نمود تا پژوهشی با موضوع سهم کلان حوزه فعالیت هایی همچون گردشگری بر شیوع اپیدمی کرونا به صورت دقیق انجام شود تا مبنایی برای تصمیمات ستاد ملی کرونا در اجرای قرنطینه درخصوص آن باشد.

لازم به ذکر است در این جلسه، وزرای محترم علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان او معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز حضور داشتند.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف