کد خبر: 6879
تاریخ انتشار: چهارشنبه 1 مرداد 1399 - 16:17
کمیسیون های هیئت دولت >> لوایح >> نتیجه جلسه
در جلسه اصلی کمیسیون لوایح هیئت دولت به ریاست علیرضا آوایی که روز شنبه ۲۸ تیر برگزار شد، بررسی و یا تصویب مجموعه‌ای از پیشنهادات وزارت دادگستری (قوه قضائیه) و وزارت خانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، صمت و ورزش و جوانان در دستور کار قرار گرفت. از مهمترین مصوبات این جلسه، موافقت با پیشنهاد وزارت ورزش درخصوص واگذاری کمپ زنده یاد ناصر حجازی و ورزشگاه شهدای گمنام به استقلال و پرسپولیس بود.

کمپ زنده یاد ناصر حجازی به استقلال و ورزشگاه شهدای گمنام به پرسپولیس واگذار می شود

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در این جلسه، صدور مجوز فروش یک قطعه زمین متعلق به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و نیز‌ واگذاری مجموعه ورزشی زنده یاد ناصر حجازی و ورزشگاه شهدای گمنام به شرکت های فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس، تصویب و موضوع فروش املاک مازاد سازمان حمایت در استان های کرمان و فارس را از دستور کار خارج شد. هم چنین،‌ روند بررسی لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت ادامه یافت.

 

صدور مجوز فروش زمینی متعلق به اداره کل فرهنگ همدان

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور پرداخت پاداش پایان خدمت کارکنان اداره کل استان همدان خود، ‌درخواست صدور مجوز فروش یک قطعه زمین واقع در استان فوق را ارائه کرده بود که این موضوع مورد موافقت قرار گرفت.

 

تصمیم گیری درخصوص فروش املاک مازاد سازمان حمایت در دو استان

با توجه به نیاز سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان های کرمان و فارس به املاک مازاد متعلق به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در استان های مزبور، وزارت صمت درخواست صدور مجوز فروش دو پلاک ثبتی مورد اشاره را ارائه نموده است. از آنجایی که بنا به تشخیص اعضای کمیسیون، انجام این موضوع، نیازی به اخذ مجوز از هیئت وزیران ندارد، لذا موضوع منتفی و از دستور کار خارج گردید.

 

موافقت با واگذاری دو مجموعه ورزشی به شرکت های فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس

وزارت ورزش و جوانان با توجه به ضرورت حمایت از شرکت های فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس به منظور اختصاص ورزشگاه استاندارد در تهران برای تمرین تیم های ورزشی زیرمجموعه شرکت های فوق، پیشنهاد واگذاری کمپ زنده یاد حجازی به شرکت فرهنگی ورزشی استقلال و ورزشگاه شهدای گمنام به شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس را ارایه داده است،‌ که این امر مورد موافقت قرا رگرفت.

 

تصویب موادی از لایحه صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت

قوه قضائیه به منظور تحقق اصول و آرمان‏های قانون اساسی در جهت حفظ کرامت زنان و حمایت از آنان در برابر اقسام مختلف رفتارهای خشونت ‏آمیزی که وضعیت و موقعیتشان را مورد خدشه قرار می‏ دهد و تعیین ضمانت اجراهای مناسب و هم چنین تمهید تدابیر لازم برای حمایت از زنان خشونت دیده یا در معرض خشونت، نسبت به تدوین لایحه «صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان در برابر خشونت» اقدام کرده و بواسطه وزارت دادگستری، آن را ارائه نموده است. در ادامه روند رسیدگی به این لایحه، مواد (۶) تا (۱۶) متن مصوب کمیته فرعی با اصلاحاتی، تصویب و ادامه مراحل بررسی به جلسه آتی موکول شد.

 

گفتنی است،‌ جلسه اصلی کمیسیون لوایح به ریاست علیرضا آوایی، وزیر دادگستری و با حضور لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رئیس جمهور، حسن مرادی، دبیر کمیسیون و دیگر نمایندگان وزارت خانه های علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صمت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، جهاد کشاورزی، کشور، راه و شهرسازی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و آموزش و پرورش، سازمان حفاظت محیط زیست، معاونت امور زنان و خانوده رئیس جمهور، استانداری های فارس و ایلام، روز شنبه ۲۸ تیر ماه ۱۳۹۹ به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف