کد خبر: ۶۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه کمیسیونی (اصل 138)
شماره مصوبه : ۵۷۲۳۶/۱۵۹۷۹۷
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۱۲/۱۴
با تصویب وزیران عضو کمیسیون لوایح، حق بهره‌‏برداری ۱۰ هکتار از اراضی یک پلاک ثبتی واقع در شهرستان بهبهان استان خوزستان به وزارت علوم (دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء (ص)) جهت احداث مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و گیاهان دارویی و باغ گیاه‌‏شناسی آموزشی گونه‏‌های گرمسیری و نیمه گرمسیری واگذار می‌شود.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» وزیران عضو کمیسیون لوایح در جلسه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس‌جمهور و به استناد قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت با واگذاری حق بهره‌‏برداری ۱۰ هکتار از اراضی یک پلاک ثبتی واقع در شهرستان بهبهان استان خوزستان، موسوم به چاه ماری به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء (ص)) جهت احداث مزرعه تحقیقاتی گل نرگس و گیاهان دارویی و باغ گیاه‌‏شناسی آموزشی گونه‏ های گرمسیری و نیمه گرمسیری موافقت کردند.

بر این اساس در طول مدت اجرا و بهره‏‌برداری از طرح، وزارت علوم (دانشگاه فوق) مسئولیت حفظ و نگهداری از محدوده طرح مصوب را با هماهنگی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور (نماینده دولت در حفظ حقوق مالکیت عمومی بر منابع طبیعی) بر عهده دارد. سازمان جنگل‌ها نیز مسئول نظارت بر بهره‏‌برداری از محدوده مطابق طرح مصوب است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون