کد خبر: 6625
تاریخ انتشار: يکشنبه 11 خرداد 1399 - 12:05
تاریخ پیشنهاد: 1399/02/02
تاریخ ثبت پیشنهاد: 1399/02/02
کد پیشنهاد: 57642
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، شیوه نامه اجرای بند (ج) ماده (۱۲) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیاز‌های کشور و تقویت آن‌ها در امر صادرات را تدوین نموده است.

ارائه شیوه نامه قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» براساس بند ج ماده ۱۲ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تأمین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات در صورتی که پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی و یا طرحها (پروژه ها) و یا مقالات استخراجی اعضای هیأت علمی منجر به حل یکی از مسائل اساسی کشور شود، جایگزین امتیاز فعالیت های پژوهشی و فناوری مندرج در جداول شماره (۶) آیین نامه جاری ارتقای مرتبه اعضای هیأت علمی و جداول مشابه در آیین نامه های بعدی تا سقف امتیازات مکتسبه خواهد شد.

براساس شیوه نامه پیشنهادی، دستگاه‌های اجرایی ملزم می باشند در زمان ارائه برنامه و بودجه سال آینده خود، اطلاعات کامل شامل برنامه‌ها و پروژه‌های فناورانه خود را که در جهت حل مشکلات اساسی کشور است را به همراه اهداف و نتایج مورد انتظار در قالب فرم مورد تأیید سازمان برنامه و بودجه ارائه نمایند. برنامه‌ها و پروژه‌ها اعلامی دستگاه­های اجرایی بسته به ماهیت در سال‌های مختلف می توانند تکرار شوند. پس از تایید لایحه بودجه، سازمان برنامه و بودجه این موارد را به عنوان نیازهای پژوهشی دستگاه های اجرایی در اختیار دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری قرار می‌دهد.

این پیشنهاد در حال بررسی در کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیئت دولت است؛ شیوه نامه اجرای این بند پس از تصویب هیئت وزیران لازم الاجرا است.

downlod
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: