کد خبر: ۶۶۱۷
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
نوع مصوبه : تصویب نامه
شماره مصوبه : ۵۴۲۶۷/۱۵۵۱۸۰
تاریخ ابلاغ : ۱۳۹۸/۱۲/۰۵
هیئت دولت با هدف ساماندهی فعالیت‌های صنایع و صنوف مستقر در خارج از محدوده‌های شهری شمال شرق تهران با تشکیل کارگروهی با مسئولیت وزیر کشور و عضویت معاونان دستگاه‌های ذی‌ربط موافقت کرد.

تصویب صدور مجوز پروانه بهره‌برداری شهرک صنعتی صنفی غیردولتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت صمت با هدف ساماندهی فعالیت های صنایع و صنوف مستقر در خارج از محدوده های شهری شمال شرق تهران (جاجرود، سعیدآباد، خسروآباد، تپه سیف، کمرد و سیاه‌سنگ) مقرر کرد کارگروهی با مسئولیت وزیر کشور و عضویت معاونان دستگاه های ذی‌ربط به منظور راهبری، ایجاد هماهنگی و نظارت بر اجرای فرآیندهای مربوط و رعایت الزامات زیست محیطی تشکیل شود.

هم‌چنین، صدور پروانه بهره‌برداری شهرک صنعتی غیردولتی از سوی وزارت صمت، پس از اطمینان از انجام کامل اقدامات لازم با تأیید سازمان حفاظت محیط زیست صورت می پذیرد.

افزون بر این، شهرداری های مربوط موظفند در چهارچوب این تصویب‌نامه و ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ آن، فعالیت های مستقر در عرصه های داخل محدوده های شهری خرمدشت و بومهن را ساماندهی و گزارش اجرای کامل طرح ساماندهی را به کارگروه موضوع این تصویب‌نامه ارائه کنند.

چنانچه ظرف یک سال از تاریخ ابلاغ این تصویب‌نامه، ساماندهی این مناطق به تأیید کارگروه فوق نرسد، وزارت راه و شهرسازی موظف است نسبت به تجدیدنظر درخصوص محدوه های شهری مذکور از طریق شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران و واگذاری مسئولیت ساماندهی به کارگروه یادشده، اقدام کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر:
جلسات کمیسیون