کد خبر: 6498
تاریخ انتشار: يکشنبه 7 ارديبهشت 1399 - 10:04
نوع مصوبه: تصویب نامه
تاریخ ابلاغ: 1399/02/02
شماره مصوبه: 57598/8206
ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور در ۴۴ ماده به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.
ابلاغ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور
به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور، ضوابط اجرایی ۴۴ ماده‌ای قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را بررسی و تصویب کرد.
به موجب ضوابط یادشده، دستگاه‌های اجرایی ملی و استانی موظفند مطابق بخشنامه‌های سازمان برنامه و بودجه کشور، عملکرد قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ کل کشور را به سازمان مذکور ارائه دهند.

دولت هم‌چنین؛ دستگاه‌های اجرایی را موظف نمود تا ۲۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ نسبت به ثبت اطلاعات کارکنان رسمی، پیمانی، قرارداد کار معین و مشخص و قرارداد کارگری و کارکنان حوزه سلامت بر اساس قانون مربوط به خدمات پزشکان و پیراپزشکان در سامانه کارمند ایران و سامانه ثبت حقوق و مزایا اقدام نمایند.  همچنین دریافت شماره مستخدم یا شماره شناسه ، صدور احکام کارگزینی و انجام امور مختلف اداری و مکاتبات موضوع این ماده باید از طریق سامانه کارمند ایران انجام پذیرد.

هم‌چنین، از ابتدای تیرماه ۱۳۹۹ ، خزانه‌داری کل کشور مکلف است حقوق و مزایای مستمر کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی شناسه‌دار دستگاه‌های اجرایی اعم از مشمول و غیرمشمول قانون مدیریت خدمات کشوری را به شیوه‌‌ای که توسط سازمان تعیین می‌شود و بر اساس تخصیص ابلاغی پرداخت کند.

گفتنی است، کمک هزینه غذای روزانه حداکثر ۸۴ هزار ریال، ایاب و ذهاب کارمندانی که از سرویس سازمانی استفاده نمی‌نمایند در تهران ماهانه حداکثر یک میلیـون و ۶۰۰ هـزار ریال و در شهـرهـای دارای ۵۰۰ هزار نفر جمعـیـت و بالاتر مــاهـانه حداکثر یک میلیون و ۵۸ هزار ریال، مهدکودک برای زنان کارمند دستگاه‌های اجرایی فاقد مهدکودک دولتی به ازای هر فرزند زیر شش سال، ماهانه حداکثر یک میلیون و ۲۶۵ هزار ریال قابل پرداخت است.

downlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف
آخرین مصوبات