کد خبر: 6497
تاریخ انتشار: چهارشنبه 3 ارديبهشت 1399 - 14:15
جلسه هیئت دولت - چهارشنبه سوم اردیبهشت ۱۳۹۹
در جلسه صبح امروز هیئت دولت که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین،دکتر روحانی، رئیس جمهوری برگزار شد، وزیر آموزش و پرورش از تدابیر و برنامه های آن وزارت درباره استمرار آموزش دانش آموزان در شرایط تعطیلی مدارس به هئیت وزیران گزارش داد.

گزارش وزیر آموزش و پرورش درباره شبکه آموزش دانش آموزان با نام اختصاری

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» در ابتدای جلسه، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از روند مدیریت مقابله با کرونا گزارش داد و برنامه های وزارت بهداشت در خصوص غربالگری و رصد مسافران ورودی از خارج از کشور را بیان کرد و سپس وزیر آموزش و پرورش از تدابیر و برنامه های آن وزارت درباره استمرار آموزش دانش آموزان در شرایط تعطیلی مدارس به هئیت وزیران گزارش داد.

بر اساس این گزارش برای جبران اثرات ناشی از تعطیلی واحدهای آموزشی، شبکه آموزش دانش آموزان با نام اختصاری "شاد" طراحی شده است که یک شبکه اختصاصی، امن، تعاملی و منحصر به فعالیتهای آموزشی و مبتنی بر ظرفیتهای داخلی است.

در این گزارش همچنین از برنامه های آن وزراتخانه برای استمرار آموزش دانش آموزانی که دسترسی به اینترنت یا ابزار هوشمند ندارند نیز ارائه شد.

رئیس جمهور ضمن تشکر از تداوم آموزش و توسعه دولت الکترونیک، وزیر آموزش پرورش را موظف کرد امکان دسترسی عادلانه همه دانش آموزان سراسر کشور به آموزش را در شرایط تعطیلی واحدهای آموزشی فراهم کند، بطوری که هیچ دانش آموزی از آموزش محروم نماند.

در ادامه این جلسه، اعضای دولت به بررسی و تصویب تعدادی از پیشنهادات دستگاه های اجرایی به شرح زیر پرداختند.

*** اختصاص اعتبار برای مقابله با آفت ملخ صحرایی 

هیئت وزیران با اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور مبارزه کامل با آفت ملخ صحرایی در برخی از استان‌های کشور موافقت کرد.

بر همین اساس، این اعتبار به صورت هزینه ای و تملک دارایی های سرمایه ای (به نسبت مساوی)، به سازمان حفظ نباتات کشور اختصاص می یابد تا برابر قوانین و مقررات مربوط اقدام شود.

*** تعیین نصاب معاملات قانون برگزاری مناقصات در سال ۱۳۹۹ در دولت 

هیئت وزیران در جلسه امروز، نصاب معاملات موضوع قانون برگزاری مناقصات برای مناقصات کوچک، متوسط و بزرگ در سال ۱۳۹۹ را مشخص کرد.

*** معافیت مرکز آموزشی درمانی مردانی آذر تبریزی و مرکز جامع سرطان تبریز از پرداخت حقوق ورودی

با تصمیم دولت، ورود و ترخیص اقلام دارویی و درمانی مرکز آموزشی درمانی مردانی آذر تبریزی و و مرکز جامع سرطان تبریز به عنوان موسسات خیریه و عام المنفعه بدون پرداخت حقوق ورودی و با رعایت سایر قوانین و مقررات بلامانع است.

*** مجوز استقرار و فعالیت واحدهای متقاضی تا رده سه زیست محیطی در پارک فناوری پردیس و پارک فناوری سلامت پردیس

هیئت وزیران به منظور تسهیل کسب و کار و رونق فعالیت‌های فناورانه بخش خصوصی و تسری حمایت‌های دولت جهت انجام تولید رقابت‌پذیر با کالای مشابه وارداتی در سال "جهش تولید" مجوز استقرار و فعالیت واحدهای متقاضی تا رده سه زیست محیطی در پارک فناوری پردیس و پارک فناوری سلامت پردیس را صادر کرد.

برهمین اساس، استقرار و فعالیت واحد‌های متقاضی تا رده سه زیست محیطی، طبق تصویب نامه ضوابط استقرار واحد‌های صنایع پیشرفته و فعالیت‌های دانش‌بنیان توسط هیئت وزیران در آذر ۱۳۹۴ در پارک فناوری پردیس و پارک فناوری سلامت پردیس بلامانع است.
 
*** آیین نامه اجرایی انتشار اوراق مالی اسلامی در سال ۹۹ تصویب شد

دولت در ادامه با تصویب آیین نامه اجرایی تبصره ۵ و تبصره ۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ در زمینه  انتشار اوراق مالی اسلامی در این سال موافقت کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
* نظر: