کد خبر: 6491
تاریخ انتشار: يکشنبه 31 فروردين 1399 - 16:18
نوع مصوبه: تصویب نامه
تاریخ ابلاغ: 1399/01/09
شماره مصوبه: 57555/985
با تصمیم هیئت وزیران شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران موظف شد مطابق قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی نسبت به خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با نرخ تضمینی اقدام نماید.

به گزارش «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» هیئت وزیران در جلسه ۶ فروردین ۱۳۹۹ به پیشنهاد مشترک وزارت جهادکشاورزی، سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی و به استناد قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و در اجرای قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور، شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران را موظف نمود مطابق قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی نسبت به خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با نرخ تضمینی از محل اعتبارات مصوب مربوط بر اساس زمان‌بندی پیش‌بینی شده در جدول پیوست، اقدام نماید.

هم‌چنین، وزارت جهاد کشاورزی موظف است نسبت به ثبت مشخصات کشاورزان گندم‌کار به همراه مقدار محصول قابل عرضه توسط هر کشاورز در فصل برداشت که بر اساس سطح زیر کشت آنان و پیش‌بینی میزان تولید در هر منطقه استخراج شده و درج آن در سامانه خرید تضمینی اقدام نماید.

بانک مرکزی نیز مکلف است از طریق بانک های عامل معادل ۱۱۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات مطابق جدول یاد شده برای خرید گندم داخلی، خط اعتباری در اختیار شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران قرار دهد.

هم‌چنین مطابق این تصمیم، قیمت فروش گندم از سوی شرکت مادرتخصصی بازرگانی دولتی ایران بابت مصارف صنف و صنعت و نانوایی‌های آزادپز به ازای هر کیلوگرم ۲۷ هزار ریال تعیین می‌گردد.

گفتنی است، خرید مستقیم گندم کشاورزان از سوی بخش خصوصی بابت تامین نیازهای صنف و صنعت و نانوایی‌های آزادپز منوط به ثبت آن در سامانه شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران مجاز است.

downlod

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف
آخرین مصوبات